Rzeszów - Piątek, 26.06.2026
Reklama

Policjanci i strażacy na rzeszowskiej Żwirowni

Dodano: 21.07.2022 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Policjanci Referatu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, wspólnie ze strażakami z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej odwiedzili dzisiaj miejskie kąpielisko przy ul. Kwiatkowskiego w Rzeszowie. Wizyta funkcjonariuszy odbyła się w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2022”.

Policjanci, w ramach działań „Bezpieczne wakacje 2022”, kontrolują miejsca letniego wypoczynku, w tym kąpieliska. Od środy działania prowadzone są wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej.

Funkcjonariusze wspólnie kontrolują bezpieczeństwo na akwenach, a dla wypoczywających prowadzą działania profilaktyczne. Ich celem jest promowanie właściwych zachowań podczas wypoczynku nad wodą oraz szerzenie wiedzy o obowiązujących przepisach i konsekwencjach łamania nakazów.
Reklama
W środę, funkcjonariusze Referatu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii i strażacy z rzeszowskiej komendy miejskiej PSP spotkali się z wypoczywającymi nad zalewem w Bratkowicach.

Dzisiaj policjanci i strażacy spotkali się z wypoczywającymi na terenie rzeszowskie kąpieliska Żwirownia. Funkcjonariusze sprawdzali, m.in. czy dzieci bezpiecznie wypoczywają pod opieką dorosłych oraz przestrzegali przed nieodpowiednimi zachowaniami nad wodą. Dzieciom policjanci wręczali broszurki poświęcone podstawowym zasadom bezpieczeństwa nad wodą, pamiątkowe gadżety i elementy odblaskowe.

Działania będą kontynuowane przez całe wakacje.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Policyjne działania na rzeszowskim odcinku autostrady A4

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci ruchu drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wykorzystali nowoczesne urządzenia służące do mierzenia odległości. Kontrole przeprowadzono na rzeszowskim odcinku autostrady A4. Ujawniono 13 wykroczeń.

Rzeszów

Kongres Świadków Jehowy w Rzeszowie. Do niedzieli nieczynny parking na Podpromiu

RZESZÓW. W związku z Kongresem Świadków Jehowy, który odbywa się w Rzeszowie w dniach 11 – 13 lipca 2025 r., największy parking w centrum miasta zostanie wyłączony z użytkowania.

Rzeszów

Nowy teren rekreacyjny na os. Przybyszówka już prawie gotowy [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Dobiegają końca prace przy budowie nowego terenu rekreacyjnego przy ul. Ceramicznej w Rzeszowie. Jest to zadanie wybrane do realizacji przez mieszkańców w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt zdobył blisko 1,7 tysiąca...

Rzeszów

ZOBACZ. Pomysły studentów UR na tereny zielone w Rzeszowie

RZESZÓW. Studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprezentowali swoje propozycje zagospodarowania terenów na osiedlu Baranówka oraz na Olszynkach, pod kątem zieleni i rekreacji.

Rzeszów

Wandalizm na nowych terenach rekreacyjnych w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Mimo że w Rzeszowie przybywa terenów rekreacyjnych, nie wszyscy potrafią o nie dbać. Tuż po otwarciu lub nawet jeszcze przed nim, dochodzi na nich do aktów wandalizmu. Miasto apeluje do mieszkańców...

Rzeszów

Leją asfalt na ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na blisko 800-metrowym odcinku ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie, biegnącym wzdłuż ogrodów działkowych, trwa układanie nowej podbudowy i asfaltowej nawierzchni. Koszt tej inwestycji to około 800 tys. zł.

Rzeszów

Zobaczcie, jak wypiękniał zabytkowy park na osiedlu Słocina [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Kojący śpiew ptaków, pluski fontanny na stawie, względna cisza i spokój - mieszkańcy już korzystają ze zrewitalizowanej części zabytkowego parku na osiedlu Słocina w Rzeszowie.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci mają nowe radiowozy [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Sześć nowych Volkswagenów Crafter zasiliło flotę podkarpackiej Policji. Radiowozy trafiły do funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie. Zakup został sfinansowany z budżetu Policji w ramach Programu Modernizacji.

Reklama