Rzeszów - Niedziela, 21.12.2025
Reklama

Policjant z Rzeszowa po służbie zatrzymał złodzieja na gorącym uczynku

Dodano: 09.01.2019 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Policjant jest na służbie nawet w czasie wolnym. Udowodnili to dwaj funkcjonariusze z Rzeszowa i Kolbuszowej. Policjant wydziału wywiadowczo-interwencyjnego z rzeszowskiej komendy, będąc po służbie, był świadkiem kradzieży. Zatrzymał podejrzanego, gdy ten próbował wybiec ze sklepu.

Do zdarzenia doszło w sobotę. Wchodzący do sklepu, będący po służbie, policjant z wydziału wywiadowczo-interwencyjnego zauważył, znanego mu z wcześniejszej interwencji mężczyznę. Uwagę funkcjonariusza zwróciło dziwne zachowanie mężczyzny, który stał z wózkiem przed drzwiami dla osób wchodzących do sklepu.

Gdy do sklepu wchodzili klienci, wykorzystał moment i wybiegł z wózkiem na zewnątrz. Policjant pobiegł za nim i szybko go dogonił. Po chwili do szarpiących się mężczyzn podbiegł pracownik ochrony. Mimo, że funkcjonariusz przedstawił się, mężczyzna dalej stawiał opór. W jego obezwładnieniu pomógł jeszcze będący w sklepie, również poza służbą, policjant z Kolbuszowej.
Reklama
W tym czasie pracownicy ochrony wezwali na miejsce patrol. 40-letni mieszkaniec Rzeszowa był pijany, badanie wykazało w jego organizmie niemal 2 promile alkoholu. Okazało się, że próbował ukraść elektronarzędzia. Ponieważ zatrzymany cały czas była agresywny, interweniujący policjanci przewieźli go do izby wytrzeźwień.

Zarówno podczas całego zdarzenia, jak i podczas przewożenia do izby, 40-latek ubliżał i znieważał interweniujących funkcjonariuszy. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rada osiedla Zwięczyca chce przekazać pieniądze dla Szpitala Miejskiego

RZESZÓW. 10 700 zł zamierza przekazać Rada osiedla Zwięczyca na pomoc dla Szpitala Miejskiego w Rzeszowie.

Rzeszów

Licealiści z Rzeszowa szyją maseczki dla szpitali

RZESZÓW. Uczniowie ALO w Rzeszowie włączyli się w akcję szycia maseczek. 

Rzeszów

Zakaz wstępu na rzeszowskie cmentarze

RZESZÓW. Od 3 kwietnia obowiązuje zakaz wejścia na wszystkie cmentarze w naszym mieście. Mieszkańcy proszeni są o dostosowanie się do zakazu.

Rzeszów

Aresztowano 27-latka, który dokonał kilkunastu włamań na terenie Rzeszowa

RZESZÓW. 14 zarzutów usłyszał 27-latek, który włamywał się do pawilonów handlowych, punktów handlowych i gastronomicznych oraz do firm na terenie naszego miasta.

Rzeszów

Lidl i Biedronka wydłużają godziny otwarcia sklepów

RZESZÓW. Od 2 kwietnia sieć sklepów Lidl wprowadziła wydłużone godziny otwarcia. Markety będą czynne już od godz. 6:00. Podobne ułatwienia dla klientów zastosowała Biedronka.

Rzeszów

Rzeszowscy urzędnicy będą wykonywać swoją pracę zdalnie

RZESZÓW. Zmiany w ratuszu w związku z nowymi ograniczonymi jakie wprowadził rząd od  1 kwietnia 2020 r.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy w Wielkanoc? Znamy rozkład jazdy

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego podał okołoświąteczny rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Skywayrun organizuje "wirtualny bieg" w Rzeszowie

RZESZÓW. Uczestnicy wirtualnego biegu będą mieli do pokonania dystans 5 km.

Reklama