Rzeszów - Sobota, 20.12.2025
Reklama

Policyjne działania w autobusach. Skontrolowano 775 pasażerów

Dodano: 03.07.2020 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Trwają policyjne kontrole w autobusach MPK. Policjanci sprawdzają czy pasażerowie noszą maseczki oraz czy zachowują dystans między sobą.

Wczoraj informowaliśmy o kontrolach Policji przy wparciu Straży Miejskiej w autobusach komunikacji publicznej, w związku z nieprzestrzeganiem przez część pasażerów obowiązujących obostrzeń. Dzisiaj Policja poinformowała o pierwszych efektach tych działań.  

Podczas kontroli prowadzonych w środę i czwartek funkcjonariusze sprawdzili 123 autobusy, przede wszystkim komunikacji miejskiej, skontrolowali 775 pasażerów. Podczas kontroli ujawnili 13 osób nie stosujących się do obowiązku zasłaniania nosa i ust. 12 osób policjanci pouczyli.

Policja przypomina, że niestosowanie się do nakazu noszenia maseczki w środkach komunikacji publicznej jest wykroczeniem, za które funkcjonariusz może ukarać mandatem w wysokości do 500 zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejny odcinek ul. Matysowskiej zostanie przebudowany

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która przebuduje ulicę Matysowską na os. Matysówka na odcinku od skrzyżowania z ul. Pienińską do granicy Rzeszowa i gminy Chmielnik.

Rzeszów

Jolanta Kaźmierczak nie jest już zastępcą Prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek przyjął rezygnację Jolanty Kaźmierczak z funkcji zastępcy Prezydenta Miasta Rzeszowa z dniem 14 lutego 2024 r. Wiceprezydentem Rzeszowa była od połowy 2021 roku.

Rzeszów

Wieczorny wypadek na al. Rejtana w Rzeszowie. Zderzyło się 6 pojazdów

RZESZÓW. Cztery osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem na al. Rejtana. Zderzyło się sześć samochodów. Utrudnienia w ruchu trwały do północy.

Rzeszów

Duże zainteresowanie budową nowego żłobka w Rzeszowie

RZESZÓW. Aż 8 firm chce wybudować nowy żłobek na osiedlu Drabinianka. Wszystkie oferty mieszczą się w kwocie, jaką miasto zarezerwowało na realizację tej inwestycji.

Rzeszów

Oddział chirurgii w Szpitalu Miejskim zostanie wyremontowany

RZESZÓW. Miasto szuka firmy, która zaprojektuje, a następnie wyremontuje Kliniczny Oddział Chirurgii Ogólnej w Szpitalu Miejskim przy ul. Rycerskiej. Potencjalni wykonawcy mają czas na złożenie oferty do 23 lutego.

Rzeszów

W rzece Przyrwa znaleziono zwłoki mężczyzny. To 47-letni mieszkaniec Rzeszowa

RZESZÓW. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny śmierci mężczyzny, którego zwłoki znaleziono wczoraj w rzece Przyrwa w rejonie ul. Kalinowej na osiedlu Bzianka.

Rzeszów

Budowa miejskiej części Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego zakończona [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Od 1 marca 2024 mieszkańcy Rzeszowa i przejezdni będą mogli korzystać z miejskiej części Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Dziś odbyła się prezentacja inwestycji. Zachęcamy do obejrzenia nowych zdjęć, w tym po raz...

Rzeszów

W Rzeszowie rozpoczęło się łatanie dziur po zimie

RZESZÓW. W związku ze sprzyjającymi warunkami pogodowymi, w Rzeszowie rozpoczęła się już naprawa dróg po sezonie zimowym. Wykonawcą prac jest firma Eurovia.

Reklama