Rzeszów - Niedziela, 05.04.2026
Reklama

Politechnika Rzeszowska i Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie nawiązują współpracę

Dodano: 27.10.2021 r.

fot. Beata Motyka, Politechnika Rzeszowska
fot. Beata Motyka, Politechnika Rzeszowska
RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska podpisała porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Elektronicznych w Rzeszowie oraz porozumienie w sprawie patronatu honorowego.

Porozumienie podpisali wczoraj rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. Piotr Koszelnik oraz dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych Stanisław Sienko.

- Zależy nam na wykształceniu naszych absolwentów i chcemy, aby zasilali oni grono studentów Politechniki Rzeszowskiej i związali się na stałe z naszym miastem i regionem. Ta współpraca umożliwi uczniom lepszy rozwój, zdobycie nowej wiedzy i doświadczenia oraz kontakt z nauczycielami akademickimi – powiedział, zadowolony z nawiązania współpracy, dyrektor Sienko.

Zgodnie z porozumieniem Kadry Politechniki Rzeszowskiej i ZSE będą wymieniać doświadczenia podczas corocznych spotkań. Rzeszowska uczelnia zobowiązała się do przeprowadzania otwartych wykładów i prezentacji na terenie szkoły, umożliwienia nauczycielom udziału w niektórych konferencjach i seminariach, a także promowania wśród nauczycieli oferty studiów podyplomowych w zakresie dokształcania i doskonalenia zawodowego nauczycieli.
Reklama
Profil edukacyjny Zespołu Szkół Elektronicznych jest w dużej mierze zbieżny z kierunkami kształcenia Politechniki Rzeszowskiej. Chodzi głównie o klasy o profilach: technik automatyk, technik elektronik oraz technik informatyk. Uczniów tych kierunków Politechnika Rzeszowska obejmie patronatem honorowym. W jego ramach uczelnia obejmie szeroką opieką uczniów „klas politechnicznych”. Politechnika organizować będzie dla nich specjalne, dodatkowe zajęcia, a także umożliwi im udział w uczelnianych zajęciach oraz w pracach kół naukowych.

Porozumienie zakłada też utworzenie przez Zespół Szkół Elektronicznych oddziałów politechnicznych oraz przeprowadzenie w klasach patronackich zmian w programie nauczania, zgodnie z sugestiami uczelni.

Zespół Szkół Elektronicznych prowadzi także rozmowy z podkarpackimi przedsiębiorcami, zainteresowanymi zatrudnianiem absolwentów szkoły, a także przyznawaniem najzdolniejszym z nich stypendiów na dalsze kształcenie na Politechnice Rzeszowskiej.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na moście Narutowicza będzie kładka kompozytowa dla rowerzystów

RZESZÓW. Marek Ustrobiński: „Budowa ścieżek rowerowych jest naszym priorytetem”.

Rzeszów

38 uwag RDOŚ do budowy obwodnicy południowej miasta

RZESZÓW. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie tłumaczy, że uwagi są powodowanego wymogami formalno-prawnymi.

Rzeszów

Jedna firma zainteresowana przetargiem na Rzeszowski Rower Miejski. Blinkee.city jednak powróci?

RZESZÓW. Pojazdy mają pojawić się w Rzeszowie już od 1 maja. Nowością będą hulajnogi.

Rzeszów

Dziecko samowolnie opuściło budynek przedszkola w Rzeszowie. Jest akt oskarżenia dla opiekunów

RZESZÓW. Akt oskarżenia skierowano przeciwko dyrektorce i asystentce nauczyciela w przedszkolu.

Rzeszów

Klub Kukiz15 w Rzeszowie o likwidacji OFE. Projekt uchwały złożona już w Sejmie

RZESZÓW. Projekt uchwały mówi o przekazaniu środków pozostałych w OFE na indywidualne konta.

Rzeszów

Wirtualny spacer po Rzeszowie bezpłatnie z okazji Święta Paniagi

RZESZÓW. Z okazji Święta Paniagi, dzięki aplikacji City Talks będzie można bezpłatnie odbyć wirtualne spacery po Rzeszowie.

Reklama