Rzeszów - Wtorek, 02.09.2025
Reklama

Ponad 1 kg narkotyków w samochodzie 63-letniego mieszkańca Rzeszowa

Dodano:

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Rzeszowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn za posiadanie narkotyków - 63-letniego mieszkańca Rzeszowa oraz jego 46-letniego znajomego, mieszkańca powiatu rzeszowskiego. Jak się okazało, 46-latek był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

W sobotę wieczorem, na jednym z rzeszowskich osiedli, policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 63-letniego mężczyznę, co do którego było podejrzenie, że posiada znaczne ilości substancji niedozwolonych. W jego samochodzie funkcjonariusze ujawnili łącznie 400 woreczków z zawartością suszu roślinnego o wadze ponad 1 kg. Wstępne badanie wykazało w suszu obecność mefedronu.
 
Następnie policjanci sprawdzili inne miejsce, w którym mężczyzna mógł przechowywać narkotyki. Był to jeden z ogródków działkowych na terenie Rzeszowa. Na miejscu funkcjonariusze zastali 46-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego. Był to znajomy 63-latka. Podczas przeszukania znaleźli 16 gramów marihuany.
Reklama
Obaj mężczyźni trafili na weekend do policyjnej izby zatrzymań.

Na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych, w poniedziałek postawiono im zarzuty. 46-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Mężczyzna był również poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione kradzieże.  Po zakończonych czynnościach procesowych został przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższy rok.

63-letni mieszkaniec Rzeszowa również usłyszał zarzut. Odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Decyzją Sądu Rejonowego w Rzeszowie, 62-latek został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast za posiadanie znacznej ilości środków odurzających, grozi nawet do lat 10 pozbawienia wolności.

 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowe lokalizacje przystanków na osiedlu Matysówka. Zmiany tras linii nr 5 i 18

RZESZÓW. Od soboty (17.06) w związku z zorganizowaniem nowej pętli autobusowej przy ul. Pienińskiej na osiedlu Matysówka oraz ustanowieniu dodatkowych przystanków zmianie ulegną trasy linii nr 5 i 18.

Rzeszów

Rozbudowa skrzyżowania ulic Lwowskiej i Mieszka I na finiszu. Utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Wykonawca inwestycji rozpoczyna układnie asfaltowej nawierzchni. W związku z tymi pracami w środę i czwartek (14 i 15.05) mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Więcej pieniędzy w Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim

RZESZÓW. W lipcu br. wystartuje kolejna edycja Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Tym razem na zadania zgłoszone do realizacji przez mieszkańców przeznaczone zostanie 9,4 mln zł, czyli o 400 tys. zł więcej niż w...

Rzeszów

Nowe przystanki Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oddały do użytku siedem nowych przystanków oraz dodatkowych peronów w aglomeracji rzeszowskiej.

Rzeszów

Pszczoły zamieszkały w kampusie WSIiZ w Kielnarowej

RZESZÓW. W kampusie WSIiZ w Kielnarowej stanęło 5 uli, zamieszkanych przez pszczoły z gatunku Buckfast.

Rzeszów

Rekordowy maj na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka odnotował kolejny rekordowy miesiąc. W maju obsłużono ponad 80 tysięcy pasażerów.

Rzeszów

Remont remizy i nowy samochód dla OSP Bzianka

RZESZÓW. W tym roku budynek domu strażaka na osiedlu Bzianka będzie ponownie modernizowany. Przetarg na wykonanie kolejnego etapu prac został już ogłoszony.

Rzeszów

Ruszyły loty z Rzeszowa do Rzymu

RZESZÓW/JASIONKA. W środowe popołudnie na lotnisku Rzeszów-Jasionka powitano pierwszy samolot z Rzymu. Wizz Air latać będzie z Podkarpacia do stolicy Włoch co najmniej dwa razy w tygodniu.

Reklama