Rzeszów - Poniedziałek, 30.03.2026
Reklama

Ponad 130 interwencji. Policja podsumowała drugą akcję "Przejezdne skrzyżowania"

Dodano: 08.10.2019 r.

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
39 wykroczeń, 17 mandatów, ponad 130 interwencji – tak w liczbach przedstawia się podsumowanie drugiej akcji policjantów na kluczowych skrzyżowaniach w Rzeszowie.

W miniony piątek po raz drugi rzeszowscy policjanci z wydziału ruchu drogowego nadzorowali największe rzeszowskie skrzyżowania w ramach akcji „Przejezdne skrzyżowania”. Podczas policyjnych działań w godzinach porannego i popołudniowego  szczytu komunikacyjnego ujawniono 39 wykroczeń, a w ponad 100 przypadkach funkcjonariusze korygowali błędy kierujących.

Najczęściej popełnianym wykroczeniem przez kierowców było wjeżdżanie na skrzyżowanie bez możliwości kontynuowania jazdy. Funkcjonariusze odnotowali 20 tych wykroczeń. W 6 przypadkach kierujący nie zastosowali się do sygnalizacji świetlnej, a 7 razy wykonywali nie stosując się do znaków wykonywali manewry niewłaściwych pasów ruchu. Inne wykroczenia to kierowca, który zaparkował w obrębie skrzyżowania i rowerzyści przejeżdżający po przejściach dla pieszych. Funkcjonariusze w 22 przypadkach pouczyli sprawców wykroczeń, jednak w 17 przypadkach sięgnęli po mandaty.
Reklama
Policjanci ponad 130 razy interweniowali korygując błędy kierowców. W ich opinii najczęściej popełnianymi błędami było:
  • niewykorzystywanie wolnych pasów ruchu, z których można kontynuować jazdę w zamierzonym kierunku;
  • pozostawianie dużych odległości pomiędzy pojazdami przez co inni kierujący nie mieli możliwości wjechania na skrzyżowania w tym samym, cyklu świateł;

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

RBO 2025. Mieszkańcy zgłosili rekordową liczbę projektów

RZESZÓW. 156 projektów zgłosili mieszkańcy Rzeszowa do przyszłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Termin przesyłania pomysłów minął 18 sierpnia o godz. 23:59.

Rzeszów

Seniorka z Rzeszowa oszukana metodą „na wypadek”. Straciła 80 tys. zł

RZESZÓW. 76-letnia mieszkanka Rzeszowa uwierzyła oszustce, która wmówiła że jest jej córką i potrzebuje pomocy. Dopiero po fakcie, seniorka zorientowała się, że została oszukana i zgłosiła sprawę na policję. Poszkodowana kobieta straciła...

Rzeszów

Protest aktywistów przeciwko branży futrzarskiej na rzeszowskim rynku

RZESZÓW. W najbliższą sobotę grupa niezależnych aktywistów będzie protestować w obronie zwierząt hodowanych dla futer. Manifestacja odbędzie na rzeszowskim rynku.

Rzeszów

Trwa remont kładki im. WOŚP w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Część prac prowadzona jest w nocy, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Rzeszów. Nowy teren rekreacyjny z placem zabaw prawie gotowy

RZESZÓW. Dobiegają końca prace przy tworzeniu nowego terenu rekreacyjnego na osiedlu Staromieście. Inwestycja o powierzchni blisko 25 arów powstaje w rejonie ulic Lubicz i Staromiejskiej.

Rzeszów

Kłęby dymu nad Rzeszowem. Pożar w elektrociepłowni

RZESZÓW. Kilka zastępów straży pożarnej brało udział w gaszeniu pożaru, do którego doszło na terenie rzeszowskiej elektrociepłowni. Ogień udało się opanować.

Rzeszów

Co słychać na budowie największej inwestycji drogowej w Rzeszowie?

RZESZÓW. Jak zapewnia miasto, budowa Wisłokostrady, czyli największej obecnie inwestycji drogowej w Rzeszowie idzie zgodnie z planem. Gotowe są już m.in. wszystkie podpory nowego Mostu Załęskiego.

Rzeszów

Tragiczny wypadek pod Rzeszowem. 42-letni motocyklista zginął na miejscu

42-letni motocyklista, najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości, stracił panowanie nad jednośladem i uderzył w bariery. Zginął na miejscu.

Reklama