Rzeszów - Piątek, 26.12.2025
Reklama

Ponad 141 tysięcy pasażerów we wrześniu. Kolejny rekord lotniska w Jasionce

Dodano: 17.10.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl / SI
fot. Archiwum RESinet.pl / SI

RZESZÓW/JASIONKA. Port Lotniczy Rzeszów–Jasionka po raz kolejny odnotował historyczny wynik. Tylko we wrześniu z usług podrzeszowskiego lotniska skorzystało ponad 141 tysięcy pasażerów. To wzrost o blisko 11 procent w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku.

„Wrześniowy wzrost o prawie 11 procent stanowi powód do satysfakcji ale też mobilizuje nas do dalszej pracy na rzecz naszych pasażerów, którym serdecznie dziękujemy za zaufanie i wybór podkarpackiego lotniska za początek swoich podróży turystycznych czy biznesowych. Liczymy również na to, że w kolejnych miesiącach coraz więcej turystów skorzysta z oferty pobytu w Bieszczadach czy na Roztoczu, które w sezonie jesienno-zimowym potrafią swoim pięknem krajobrazu zachwycić nawet najbardziej wymagających gości - mówi Adam Hamryszczak, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Pasażerowie korzystające z oferty podrzeszowskiego lotniska mają obecnie do wyboru 31 tras do 16 krajów. Już w październiku siatka połączeń powiększy się o kolejną nowość – bezpośrednie loty do malowniczego Edynburga w Szkocji, co dodatkowo zwiększy atrakcyjność oferty portu.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie stworzono nowoczesną wersje piłkarzyków

RZESZÓW. W Rzeszowie stworzono pierwsze na świecie piłkarzyki wykorzystujące roboty do gry w piłkę nożną.

Rzeszów

Na drodze prowadzącej na Lisią Górę powstało blisko 100-metrowe graffiti [FOTO]

RZESZÓW. 100 metrowa ściana, 50 artystów i tylko jeden dzień na realizacje.

Rzeszów

W Rzeszowie powstała szkoła robotyki. Ich konstrukcje opierają się na klockach Lego

RZESZÓW. „Marzę o wężu, który jeździ i strzela” – zdradza mały inżynier i przyznaje, że programowania także próbuje.

Rzeszów

Rzeszów wyróżniony podczas ogólnopolskiego konkursu. Chodzi o rozbudowę Al. Gen. W. Sikorskiego

RZESZÓW, POLSKA. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło ponad 500 inwestycji z całej Polski.

Rzeszów

Za kilka dni rozpocznie się akcja „Bądź EKO i wybieraj mobilne bilety komunikacji miejskiej”

RZESZÓW. Akcja ma na celu przypomnienie pasażerom, że mobilne bilety i bezgotówkowe rozwiązania płatnicze to nie tylko wygoda, ale i sposób na ochronę środowiska naturalnego.

Rzeszów

Jak rozbłyśnie Rzeszów na święta? W tym roku zobaczymy, m.in. św. Mikołaja na motorze i autobus z rogami

RZESZÓW. Zobaczymy masę nowych dekoracji, które zostaną zamontowane do końca listopada.

Rzeszów

Za nami pierwszy dzień InternetBeta Conference

RZESZÓW. W Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ rozpoczął się InternetBeta Conference.

Reklama