Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

Ponad 500 zgłoszeń w miejskiej aplikacji mobilnej

Dodano: 02.12.2022 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Ratusz rozwiązuje „drobniejsze” problemy w mieście, dzięki zgłoszeniom od mieszkańców korzystających z aplikacji #RzeszowToMy. Z ponad 500 spraw, udało się już załatwić prawie 300.

Aplikacja #RzeszowToMy wystartowała we wrześniu br. Powstała po to, aby usprawnić kontakt między mieszkańcami, a urzędnikami. Umożliwia, m.in. zgłaszanie problemów występujących w mieście, takich jak np. usterki chodników, dziura w drodze, dzikie wysypisko śmieci czy uszkodzone oświetlenie.

Jak wynika z danych Urzędu Miasta Rzeszowa mieszkańcy coraz chętniej korzystają z aplikacji. - Do tej pory za jej pośrednictwem zgłosili już ponad pół tysiąca spraw, z których prawie 300 udało się załatwić – informuje Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Co zgłaszają mieszkańcy? Usterki chodników, ścieżek rowerowych, ulic, czy oświetlenia drogowego. Część zgłoszeń dotyczy także przystanków autobusowych, elektronicznych tablic informacyjnych, znaków drogowych, sygnalizacji świetlnej, czy czystości na ulicach.

Wśród spraw załatwionych w ostatnim czasie jest między innymi montaż nowych zjazdów dla wózków na schodach w rejonie ulic Bieckiej i Baligrodzkiej. W tym rejonie po zgłoszeniu użytkownika aplikacji naprawiono także chodnik, a jego generalny remont zaplanowano na przyszły rok.

Drogowcy pracują także w rejonie ulicy Błogosławionej Karoliny, gdzie jeden z mieszkańców osiedla im. Franciszka Kotuli zgłosił uszkodzenie nawierzchni chodnika. Kostka została już zdemontowana i zostanie ułożona od nowa.
Reklama
- Takie z pozoru drobne sprawy mają dla mieszkańców duże znaczenie. Cieszę się, że dzięki aplikacji można je szybko do nas zgłosić, a miejskie służby mogą natychmiast zareagować. Taka jest idea miasta smart, mądrze korzystającego z nowoczesnych technologii i angażującego mieszkańców w rozwój i zarządzanie. Mądre miasta to te, które korzystają z wiedzy, doświadczenia swoich  mieszkańców – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Zgodnie z zarządzeniem prezydenta, służby miejskie mają trzy dni od daty zgłoszenia na ustalenie, kto konkretnie dany problem powinien rozwiązać, a potem w ciągu 10 dni do zgłaszającego musi wyjść informacja zwrotna, kto i jak się nim zajmie. Sprawy, które można załatwić natychmiast, są załatwiane od razu.

Aplikację #RzeszowToMY można pobrać bezpłatnie, zarówno dla użytkowników z systemem Android jak i IOS. Jest ona zintegrowana z internetowym kontem mieszkańca, które umożliwia zdalne załatwienie wybranych spraw urzędowych. - Dzięki takiemu rozwiązaniu mieszkaniec będzie miał dostęp do urzędu z każdego miejsca i o dowolnej porze – tłumaczy Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pierwsze opaski bezpieczeństwa dla rzeszowskich seniorów

RZESZÓW. W Rzeszowie rozdano pierwsze, specjalne opaski, które mają pomóc starszym osobom w nagłych przypadkach.

Rzeszów

Na Bulwarach powstaje nowy odcinek ścieżki biegowej

RZESZÓW. Będzie on połączony z już istniejącą ścieżką tworząc pętlę o długości ponad kilometra. Inwestycja ma być gotowa na przełomie września i października.

Rzeszów

Trwa rozbudowa ulicy Warszawskiej. Będą cztery pasy ruchu do autostrady

RZESZÓW. Wykonano już m.in. przebudowę sieci wodociągowej i gazowej a także część konstrukcji poszerzenia drogi. 

Rzeszów

W sobotę Marsz Równości w Rzeszowie. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Marsz odbędszie się pod hasłem "Idziemy po równość i pokój".

Rzeszów

Bezpłatne badania profilaktyczne. Autobus „Medyka” odwiedzi rzeszowskie osiedla [Harmonogram wizyt]

RZESZÓW. Dzisiaj na osiedlu Matysówka zainaugurowano wspólną akcję Rzeszowa i Centrum Medycznego Medyk pod hasłem „Jazda profilaktyczna”.

Rzeszów

Trwa budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego i przebudowa dworca kolejowego

RZESZÓW. Prace realizowane są zarówno przy parkingu podziemnym, jak również w budynku dworca.

Rzeszów

Sukces rakiety zbudowanej przez studentów z Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Na ponad 600 metrów wzbiła się rakieta skonstruowana przez studentów z Koła Naukowego Kosmonautyki PRz. Debiutancki lot odbył się podczas Festiwalu Meteora 2022.

Rzeszów

W przychodni przy ul. Czackiego zerwała się winda. Ranne dwie osoby

RZESZÓW. Wczoraj w budynku Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nr 1 przy ul. Czackiego (boczna ul. Hetmańskiej) doszło do zerwania windy, w której znajdowało się dwóch mężczyzn. Obaj zostali ranni.  

Reklama