Rzeszów - Środa, 18.03.2026
Reklama

Ponad milion pasażerów - historyczny rekord lotniska w Jasionce

Dodano: 27.12.2023 r.

Fot. port lotniczy Rzeszów-Jasionka
Fot. port lotniczy Rzeszów-Jasionka
RZESZÓW/JASIONKA. W najbliższy czwartek, 28 grudnia w port lotniczy Rzeszów-Jasionka celebrował będzie milionowego pasażera lotniska w 2023 r.  Z tej okazji w terminalu odbędzie się specjalna uroczystość oraz muzyczna niespodzianka.

– To będzie przełomowy moment w historii lotniska, na który pracowaliśmy intensywnie w ostatnim czasie – zapewnia Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. – Z liczby obsłużonych dotąd osób oraz systemów rezerwacyjnych przewoźników wynika, że milionowego pasażera w tym roku będziemy mieć 28 grudnia i w tym dniu planowane jest wiele atrakcji dla tych, którzy odwiedzą nasz terminal.

W czwartek, od godziny 9 rano, rozpocznie się w terminalu pasażerskim specjalne wydarzenie, którego kulminacyjnym momentem będzie powitanie szczęśliwego pasażera. Nie zabraknie także dodatkowych atrakcji w postaci konkursów z nagrodami oraz wystąpień zaproszonych gości. Na zakończenie tego wyjątkowego spotkania zaplanowany jest recital gwiazdy, której nazwisko utrzymywane jest w tajemnicy.
Reklama
W szczycie sezonu letniego kończącego się roku lotnisko oferowało rekordową liczbę połączeń i można było skorzystać z oferty 24 kierunków do 13 krajów. Najwięcej pasażerów, ponad 300 tys., przewiózł w tym roku irlandzki Ryanair, a później w kolejności PLL LOT oraz przewoźnicy czarterowi. W tym roku pojawiło się też kilka nowości, na czele z bardzo popularnym kierunkiem do Rzymu operowanym przez Wizz Air, trasą do Mediolanu na pokładach PLL LOT oraz sezonowymi kierunkami do Podgoricy i Kefalonii. Lufthansa wróciła z oczekiwanym i obleganym połączeniem do Monachium, a w ofercie zimowych czarterów pojawiło się połączenie do Marsa Alam.

Do tej pory najlepszy wynik lotnisko osiągnęło w 2019 roku, gdy odprawiono 772 tys. osób.



 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej rozmawiano o terenach wypoczynkowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Projekt "Miasta Idei" to próba wypracowania najlepszych pomysłów i dobrych praktyk dla podkarpackich miast.

Rzeszów

W niedziele podkarpaccy strażacy interweniowali 64 razy

PODKARPACIE. Większość interwencji dotyczyła udrożniania przepustów drogowych i pompowania wody z zalanych piwnic.

Rzeszów

Wiemy kto dostarczy pociągi dla tras Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. Dostarczeniem taboru kolejowego zajmie się firma Newag z Nowego Sącza.

Rzeszów

Kolejne nowe autobusy przyjadą do Rzeszowa. Tym razem 40 sztuk zasilanych sprężonym gazem

RZESZÓW. Prawa rozszerzenia przedmiotu zamówienia mówi również o dodatkowych 20 pojazdach.

Rzeszów

Zaginęła 54-letnia mieszkanka Rzeszowa. Ostatni raz widziano kobietę na Juwenaliach

RZESZÓW. Kobietę po raz ostatni widziano w piątek 10 maja.

Rzeszów

Jest przetarg na kładkę rowerową przy moście Narutowicza

RZESZÓW. Pierwsza w Rzeszowie kładka kompozytowa ma być gotowa do 29 listopada 2019 roku.

Rzeszów

Siatkarze Asseco Resovii spotkają się z fanami w Galerii Rzeszów

RZESZÓW. Spotkanie rozpocznie się w piątek o godz. 17.00.

Rzeszów

Stephane Antiga trenerem Developresu SkyRes Rzeszów

RZESZÓW. Do tej pory francuski trener prowadził tylko męskie zespoły.

Reklama