Rzeszów - Wtorek, 12.05.2026
Reklama

Poranne wypadki na drogach Rzeszowa i powiatu. 3 osoby w szpitalu

Dodano: 08.05.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. W ciągu zaledwie dwóch godzin na drogach Rzeszowa i powiatu doszło do dwóch wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu. W Rzeszowie kierująca Toyotą potrąciła rowerzystkę, a w Kamieniu nastolatka jadąca na hulajnodze elektrycznej wjechała w rowerzystę. Wszyscy poszkodowani trafili do szpitali.

Do pierwszego zdarzenia doszło około godz. 8.00 w Rzeszowie. Ze wstępnych ustaleń ekipy wypadkowej ruchu drogowego rzeszowskiej komendy wynika, że kierująca Toyotą 35-letnia mieszkanka powiatu leskiego, skręcając w lewo z ul. Z. Chrzanowskiej w ul. Langiewicza, najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącej drogą rowerową 42-letniej rowerzystce. W wyniku zderzenia kierująca jednośladem doznała obrażeń i karetką pogotowia została przewieziona do szpitala.

Niespełna dwie godziny później, po godz. 10.00, policjanci otrzymali zgłoszenie o kolejnym wypadku — tym razem na drodze wojewódzkiej nr 878 w Kamieniu. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy z komisariatu w Sokołowie Małopolskim, 15-latka kierująca hulajnogą elektryczną, jadąc w kierunku Niska, najechała na tył roweru prowadzonego przez 78-letniego mieszkańca gminy. Zarówno nastolatka, jak i senior z obrażeniami trafili do szpitala.

Funkcjonariusze ustalają dokładne okoliczności obu zdarzeń.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Bezpłatny Maraton Fitness z okazji Dnia Kobiet w Rzeszowie

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się aż w dziewięciu filiach Rzeszowskiego Domu Kultury.

Rzeszów

W Rzeszowie rusza drugi etap programu małej retencji

RZESZÓW. 1 marca rozpocznie się kolejny nabór wniosków o dotacje na inwestycje związane z tzw. małą retencją.

Rzeszów

Przebudowa skrzyżowania na os. Krakowska Południe

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która opracuje dokumentację projektową na przebudowę skrzyżowania al. Witosa z ul. Solarza na osiedlu Krakowska Południe.

Rzeszów

Wjechała samochodem do rowu, ranna trafiła do szpitala

RZESZÓW. Samochodem podróżował jeszcze 10-letni pasażer. Chłopiec nie odniósł obrażeń.

Rzeszów

Rozbudowa placu zabaw na osiedlu Baranówka

RZESZÓW. Wśród nowym elementów zabawowych pojawi się m.in. fabryka piasku – jedyna tego typu atrakcja dla dzieci w Rzeszowie.

Rzeszów

Nowości w rzeszowskiej Plazie

​RZESZÓW. Nowoczesny salon optyczny i nowa pracownia florystyczna to nowi najemcy w CH Plaza. Centrum przedłużyło również umowę z drogerią Sephora na kolejne trzy lata.

Rzeszów

Targi Pracy i Targi Edukacyjne w hali Podpromie

RZESZÓW. Ponad 50 pracodawców na Targach Pracy i uczelnie z całej Polski na Targach Edukacyjnych. Oba wydarzenia odbędą się 1-2 marca w Hali Podpromie w Rzeszowie.

Rzeszów

Nad Wisłokiem powstanie nowa ścieżka pieszo-rowerowa

RZESZÓW. Miasto planuje rozbudować sieć ścieżek rowerowych i terenów spacerowych nad rzeszowskim Wisłokiem. Nowy szlak powstanie na lewym brzegu rzeki.

Reklama