Rzeszów - Niedziela, 15.02.2026
Reklama

Postęp prac na budowie połączenia al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego

Dodano: 07.08.2025 r. / Redakcja

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Trwa budowa drogi, połączy al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. Jej koszt ponad 44 mln zł. Prace mają zakończyć się grudniu tego roku. Wiemy na jakim etapie jest realizacja inwestycji.

Nowa droga będzie miała długość 1,4 km. Szerokość jezdni wyniesie 7 m. Przy drodze powstaną obustronne chodniki o szerokości 2 m oraz ścieżki rowerowe o szerokości 2,5 m, zatoki autobusowe, oświetlenie uliczne oraz ekrany akustyczne.  

Dzięki nowej trasie mieszkańcy osiedli Słocina i Zalesia zyskają komfortowe połączenie z centrum Rzeszowa. Z ruchu odciążona zostanie m.in. ul. Paderewskiego.
Wykonawcą inwestycji jest firma Eurovia. Co udało się już zrobić?

- Przede wszystkim przebudowano infrastrukturę podziemną: wodociągi, gazociąg, kanalizację deszczową i sieć energetyczną. Teraz trwają prace przy budowie kanałów technologicznych, nowego oświetlenia ulicznego i poszerzaniu skrzyżowania al. Armii Krajowej z al. Krzyżanowskiego. Postęp prac w tym miejscu to obecnie około 40 procent. Rozebrano już stare elementy sygnalizacji świetlnej, a nowe światła mają być gotowe i uruchomione pod koniec sierpnia. Wtedy zaawansowanie robót sięgnie 70 procent – informuje Beata Sander z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Reklama

Jak przekazała przedstawicielka ratusza, po wakacjach „planowane jest wykończenie chodników i wysepki dzielącej ruch przy ul. Krzyżanowskiego oraz dokończenie nawierzchni chodnika po wschodniej stronie”.

W październiku wykonawca zamierza ułożyć ostatnią warstwę asfaltu. Po zakończeniu tego etapu, wprowadzona zostanie docelowa organizacja ruchu, choć jeszcze bez wjazdu na nową drogę.

Na pozostałym odcinku inwestycji zakończono już prace przy dolnych warstwach drogi i kanalizacji deszczowej. Teraz montowane są krawężniki, palowane są fundamenty pod ekrany dźwiękochłonne i przygotowywane są chodniki oraz ścieżki rowerowe.

17 lipca, po zakończeniu przebudowy przepustu, przywrócono ruch na głównej jezdni ul. Wieniawskiego.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Straciła panowanie nad autem i wjechała do rowu. 58-latka trafiła do szpitala

TYCZYN. Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w Tyczynie. 58-letnia kobieta straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas jezdni, a następnie na łąkę. Poszkodowaną kobietę przewieziono do szpitala.

Rzeszów

Możliwie utrudnienia w ruchu w związku z koncertem "Jednego Serca Jednego Ducha"

RZESZÓW. W czwartek 8 czerwca, w Parku Sybiraków w Rzeszowie odbędzie się koncert ,,Jednego Serca Jednego Ducha", w którym uczeestniczyć może nawet ponad 20 tys. osob. 

Rzeszów

Przebudowa ul. Warszawskiej. Zmiany w organizacji ruchu

RZESZÓW. Rozpoczął się ważny etap przebudowy ul. Warszawskiej w Rzeszowie - przebudowa przejazdu kolejowego na ul. Myśliwskiej.

Rzeszów

Wielkie ściganie na Stadionie Miejskim

RZESZÓW. Najlepsi polscy żużlowcy w czwartek będą po raz kolejny rywalizować w Rzeszowie.

Rzeszów

Studencki korowód przejdzie ulicami Rzeszowa. Będą utrudnienia w ruchu

​RZESZÓW. W piątek w Rzeszowie rozpoczną się dwudniowe Rzeszowskie KultURalia Studenckie. Ulicami Rzeszowa przejdzie studencki korowód. Spodziewane są utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

W Rzeszowie trwają przygotowania do inauguracji sezonu kąpielowego

RZESZÓW. 10 czerwca rozpocznie się tegoroczny sezon letni na rzeszowskich kąpieliskach. Zarówno na basenach ROSiR, jak i Żwirowni trwają intensywne przygotowania do jego inauguracji.

Rzeszów

Przy hali Podpromie uruchomiono stały punkt kontroli autokarów

RZESZÓW. Kontrole prowadzone są w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 6.00 do 9.00.

Rzeszów

Odlotowy Dzień Dziecka w Plazie

RZESZÓW. Podczas imprezy będzie można poczuć się jak pilot samolotu F-35 lub szybowca, wziąć udział w grze logicznej oraz pokazach naukowych „Oszukać zmysły”. To wszystko już od 1 do 3 czerwca 2023...

Reklama