Rzeszów - Środa, 10.09.2025
Reklama

Postęp prac przy budowie ważnej drogi. Tymczasowa organizacja ruchu na ul. Wieniawskiego [ZDJĘCIA]

Dodano: 14.10.2024 r. / Redakcja

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Firma Eurovia kontynuuje prace przy budowie drogi, która połączy ulice Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. W związku z koniecznością przebudowy przepustu, na ul. Wieniawskiego wprowadzono tymczasową organizację ruchu.

Prace przy realizacji inwestycji pn. „Budowa drogi KDG na przedłużeniu Al. Krzyżanowskiego od Al. Armii Krajowej do ul. Wieniawskiego” rozpoczęły się w czerwcu br. Jest to obecnie jedna z większych inwestycji drogowych realizowanych w Rzeszowie. Dzięki niej, mieszkańcy Słociny i Zalesia zyskają lepsze skomunikowanie z centrum miasta. Nowa droga odciąży z ruchu m.in. ul. Paderewskiego.

Wykonawca zakończył już inwentaryzację oraz wytyczenie geodezyjne pasa drogowego. Obecnie trwają roboty związane z wymianą gruntu oraz wzmocnieniem podłoża wymiany gruntu. Jak informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, zaawansowanie tych prac wynosi ok. 80 %. - Równolegle trwa budowa kanalizacji deszczowej - kolektora deszczowego fi 1800 oraz przebudowa sieci wodociągowej – przekazał Artur Gernand.

Utrudnienia na ul Wieniawskiego

Od czwartku 10 października, na ul. Wieniawskiego (tuż za skrętem w osiedle Wieniawskiego 59) wprowadzono tymczasową organizację ruchu. Jest to konieczne ze względu na rozpoczęcie prac przygotowawczych związanych z przebudową przepustu drogowego oraz robót związanych z przebudową infrastruktury technicznej. Utrudnienia mogą potrwać do końca roku.

Z kolei od 26 sierpnia nieprzejezdny jest odcinek ul. Powstańców Listopadowych od posesji o numerze 41 do zakrętu obok ogrodów działkowych. Taka organizacja ruchu ma obowiązywać. aż do końca 2025 roku.

Nowa droga, która połączy ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego będzie miała 1,4 km długości i szerokość 7 metrów. Po obydwu jej stronach powstaną chodniki o szerokości 2 metrów. Wybudowane zostaną również ścieżki rowerowe oraz zatoki autobusowe. Trasa będzie oświetlona.

Reklama

Ponadto w ramach inwestycji przebudowane zostanie skrzyżowanie nowej drogi z al. Armii Krajowej na długości ok. 300 m i al. prof. Adama Krzyżanowskiego na długości ok. 60 m.

Powstaną dwa nowe skrzyżowania – u zbiegu nowego łącznika z ul. Wieniawskiego i z ul. Powstańców Listopadowych.

Nowa droga ma być gotowa w styczniu 2026 r. Koszt tej inwestycji to prawie 43,5 mln zł.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wiec solidarności z Ukrainą na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Na niedzielę 27 lutego zapowiedziano pokojowy wiec poparcia dla Ukrainy. Akcję organizują m.in. Komitet Obrony Demokracji regionu podkarpackiego oraz Podkarpacka Lewica.

Rzeszów

Zimowy Narodowy zawita do Rzeszowa

RZESZÓW. W najbliższy weekend do Rzeszowa zawita jedno z najbardziej rozpoznawanych zimowych miasteczek. Odbędą się szkolenia łyżwiarskie ze specjalistami oraz liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Rzeszów

Nowe ekologiczne autobusy dla Rzeszowa. Miasto sprawdza oferty

RZESZÓW. Trzy firmy zgłosiły się do przetargu na dostarczenie dla Rzeszowa nowych, elektrycznych i gazowych autobusów komunikacji miejskiej. Miasto weryfikuje oferty.  

Rzeszów

Bezpłatne porady prawne dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

RZESZÓW. Akcja prowadzona jest w ramach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”.

Rzeszów

Nowa ulica i nowy park w Rzeszowie

RZESZÓW. Na osiedlu Mieszka I będzie ulica Wrzesława Romańczuka. Z kolei teren zielony w centrum Rzeszowa zyska nazwę „Park im. Prof. Józefa Szajny”.

Rzeszów

Dwie linie MPK do likwidacji

RZESZÓW. Od 1 marca 2022 r. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie likwiduje dwie linie autobusowe – nr 56 i 60.

Rzeszów

Tragedia w Zakładzie Karnym w Rzeszowie. Aresztant zabił funkcjonariuszkę

RZESZÓW. Trwa wyjaśnianie okoliczności śmierci 39-letniej funkcjonariuszki Służby Więziennej. Kobieta została zabita przez aresztanta w trakcie konsultacji psychologicznej.

Rzeszów

Tak może wyglądać Podkarpackie Centrum Zdrowia Dziecka [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Projekt warszawskiej pracowni Atelier Tektura zwyciężył w konkursie na koncepcję architektoniczną Podkarpackiego Centrum Zdrowia Dziecka.

Reklama