Rzeszów - Sobota, 14.06.2025
Reklama

Poszerzony ciąg pieszo-rowerowy od Lisiej Góry do ul. Jarowej będzie gotowy do września br.

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Ruszył przetarg na wykonanie ciągu pieszo-rowerowego nad zalewem rzeki Wisłok - od Lisiej Góry do ul. Jarowej. Inwestycja za 2,2 mln zł ma być zrealizowana do września 2019 roku.

Konieczność inwestycji wynika z potrzeby dostosowania infrastruktury do coraz większego ruchu pieszego i rowerowego na terenach zielonych. Inwestycja obejmuje prace związane z poszerzeniem ciągu pieszo – rowerowego, lokalizacją miejsc pod montaż ławek i koszy na śmieci oraz modernizacją istniejących przepustów pod ciągiem. Chodzi o odcinek od Lisiej Góry do ul. Jarowej.

Przewidywany zakres inwestycji obejmuje m.in.:
 
  • poszerzenie istniejącego ciągu pieszo-rowerowego na odcinku długości 1695m o szerokości 3,0m,
  • modernizacja nawierzchni istniejącego ciągu pieszo rowerowego na odcinku długości 1215 – szerokości 3,0m,
  • wykonanie miejsc z kostki betonowej do montażu ławek i koszy na śmieci,
  • oczyszczenie, odmulenie i modernizacja istniejących przepustów.
 
Projektowana inwestycja nie zmieni sposobu zagospodarowania terenu istniejącego oraz sposobu wykorzystania terenu – przebieg ciągu pieszo - jezdnego pozostanie niezmieniony.
Reklama
Ratusz na propozycje wykonawców czeka do 25 lutego br. Plan zamówień Zarządu Zieleni Miejskiej na 2019 rok przewiduje przeznaczyć na poszerzenie ciągu 2 225 190 zł. Inwestycja, zgodnie z dokumentacją projektową, powinna zostać zakończona do 30 września 2019 roku.  

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Budach Głogowskich. Nie żyje 49-letni rowerzysta

Do tragicznego wypadku doszło dziś rano w Budach Głogowskich w powiecie rzeszowskim. Kierujący osobową skodą śmiertelnie potrącił rowerzystę.

Rzeszów

Kot z rury ciepłowniczej uratowany

RZESZÓW. Wczoraj po południu, po 10 dniach akcji służb i wolontariuszy udało się wyswobodzić kota, który utknął w rurze ciepłowniczej.

Rzeszów

Będzie rewitalizacja Koszar Kraińskiego. Konserwator zabytków odbył wizję lokalną

RZESZÓW. Jak poinformował Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków w Przemyślu, trwają działania mające na celu rewitalizację tzw. Koszar Kraińskiego w Rzeszowie.

Rzeszów

Spotkanie na temat zieleni miejskiej. To już dziś

RZESZÓW. Dziś o 17 rozpocznie się spotkanie w formie dyskusji otwartej na temat zieleni miejskiej w Rzeszowie.

Rzeszów

Kot w rurze ciepłowniczej. Trwa akcja ratunkowa

RZESZÓW. Od ponad tygodnia trwają działania mające na celu uwolnić kota, który utknął w rurze przy ul. Ciepłowniczej. Wiadomo już, gdzie dokładnie się znajduje.

Rzeszów

Kwesta na rzeszowskich cmentarzach

RZESZÓW. Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Rzeszowie i Caritas Diecezji Rzeszowskiej przeprowadzą kwestę na rzeszowskich i okolicznych nekropoliach.

Rzeszów

Akcja szczepień przy cmentarzu Wilkowyja

RZESZÓW. W najbliższy weekend przy cmentarzu Wilkowyja odbędzie się akcja szczepień przeciwko koronawirusowi.

Rzeszów

Zmiana organizacji ruchu przy rzeszowskich cmentarzach

RZESZÓW. Od 29 października do 2 listopada, w ramach policyjnej akcji "Znicz 2021", na drogach pojawi się więcej policjantów. 

Reklama