Rzeszów - Piątek, 21.11.2025
Reklama

Powołano Rzeszowską Radę Kobiet. W skład weszło 14 pań

Dodano: 21.02.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. 14 pań reprezentujących różne środowiska weszło w skład Rzeszowskiej Rady Kobiet, której oficjalne powołanie odbyło się w piątek w Urban Lab. Na czele rady stanęła Patricia Mitro.  

Rzeszowska Rada Kobiet to kolejna grupa społeczna, którą powołano dla jeszcze lepszej komunikacji między władzami miasta, a jego mieszkańcami.

- Aktywne włączenie mieszkańców we wspólne zarzadzanie miastem to jeden z priorytetów mojej prezydentury. Dzisiaj powołujemy interesującą i ambitną instytucję, która jestem przekonany, umocni mnie w kolejnym obszarze. Ale przede wszystkim skorzystają na tym mieszkańcy Rzeszowa. Skonsolidowaliśmy różne środowiska kobiece w jednym organie – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Przewodniczącą rady jest Patricia Mitro, wiceprzewodniczącą Magdalena Koryl a sekretarzem Joanna Lasko. W radzie zasiadają ponadto: Dorota Rząsa, Krystyna Dziągwa, Małgorzata Cisek-Kozioł, Irena Paterek, Anna Skiba, Beata Kuman, Anna Siewierska – Chmaj, Agnieszka Buk, Sylwia Mazur, Jowita Pawluczy i Anna Pięta – Szawara.

- To szczególny dzień dla naszego środowiska. Ja będę odpowiedzialna za rozwój przedsiębiorczości i stworzenie miejsca dedykowanego kobietom. Najważniejsze działania rady na najbliższe miesiące to profilaktyka psychologiczna dla dzieci, rozwój i współpraca dla kobiet oraz ich zdrowie prokreacyjne – wylicza Patricia Mitro.
Reklama
Zadaniem rady będzie przede wszystkim analiza polityki miasta pod względem różnorodnych potrzeb kobiet, diagnoza sytuacji kobiet w mieście oraz wyrażanie opinii na temat rozmaitych projektów dokumentów strategicznych miasta.

Rzeszowska Rada Kobiet będzie spotykać się przynajmniej raz w miesiącu. Członkinie rady będą również prowadziły dyżury dla mieszkańców w siedzibie Urban Labu. Pierwszy taki dyżur, z udziałem Małgorzaty Cisek-Kozioł oraz Krystyny Dziągwy,  odbędzie się w środę, 23 lutego w godz. 10:00 – 12:00.

Poniżej harmonogram kolejnych dyżurów:

2 marzec, godz. 16.00 – 18.00 – Patricia Mitro i Jowita Pawluczy
9 marzec, godz. 10.00 – 12.00 – Irena Paterek i Anna Skiba
16 marzec, godz. 16.00 – 18.00 – Dorota Rząsa i Joanna Lasko.

Rzeszowska Rada Kobiet jest kolejną grupą społeczną, która będzie wspomagać prezydenta miasta. Wcześniej powołano także społeczne rady sportu i kultury.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

25-latek z Rzeszowa zatrzymany za posiadanie marihuany

RZESZÓW. Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 25-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa, którego zatrzymano za posiadanie znacznej ilości marihuany. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Rzeszów

Za nami 13. edycja konferencji InternetBeta

RZESZÓW. 86 prelegentów i ponad 200 uczestników wzięło udział w 13. edycji konferencji InternetBeta. 

Rzeszów

Jubileusz 20-lecia Uniwersytetu Rzeszowskiego. Do Rzeszowa przyjadą rektorzy wszystkich polskich uniwersytetów

RZESZÓW. Największa uczelnia na Podkarpaciu świętuje 20-lecie działalności. Uroczysty Jubileusz odbędzie się już w najbliższy czwartek (23.09) w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego.

Rzeszów

Kładka rowerowa przy moście Karpackim otwarta

RZESZÓW. W niedzielą otwarto drugą w Rzeszowie kładkę dla rowerzystów.

Rzeszów

Pierwszy w Rzeszowie ekologiczny mural już gotowy

RZESZÓW. Eko-mural ozdobił ścianę Szkoły Podstawowej nr 11 im. Gen. Stanisława Maczka na rzeszowskim Nowym Mieście. Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa spotkał się z autorką projektu – Aleksandrą Dankiewicz.

Rzeszów

W weekend Targi Ślubne w Jasionce. Będzie blisko 100 wystawców

JASIONKA. W dniach 18 – 19 września br. w G2A Arena w Jasionce odbędzie się XVI edycja Targów Ślubnych. Na zwiedzających czeka masa inspiracji i gorące nowinki wprost z weselnego parkietu. Swoje...

Rzeszów

Wypadek na ul. Sikorskiego. Zablokowane dwa pasy w kierunku Tyczyna

RZESZÓW. Przed godz. 11:00 na ul. Sikorskiego w Rzeszowie doszło do zderzenia dwóch samochodów – fiata pandy z audi. Ranna została 32-letnia mieszkanka Rzeszowa.

Rzeszów

Pierwszy samolot z Oslo wylądował w Jasionce. Wracają połączenia z Norwegią

RZESZÓW/JASIONKA. Samoloty linii Wizzair polecą z Podkarpacia na lotnisko Torp obsługujące aglomerację Oslo.

Reklama