Powstaną kolejne przejścia dla pieszych w powiecie rzeszowskim
Dodano: 18.10.2021 r.
fot. Archiwum RESinet.pl
W przyszłym roku Zarząd Dróg Powiatowych w Rzeszowie wykona kolejnych pięć przejść dla pieszych w czterech miejscowościach powiatu. Pieniądze na ten cel udało się pozyskać w naborze uzupełniającym z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Nowe przejścia dla pieszych powstaną w czterech miejscowościach: w Błażowej, Wysokiej Głogowskiej, Chmielniku oraz w Siedliskach. Wartość inwestycji to ponad 3 mln zł., z czego 1,2 mln pokryje Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, a kolejne 1,1 mln przeznaczy na te cel Powiat Rzeszowski. Prace mają ruszyć już w przyszłym roku.
W tym roku z Rządowego Funduszu Rozwoju udało się pozyskać 2 mln zł na przebudowę dziesięciu przejść w sześciu miejscowościach powiatu: w Pogwizdowie Starym, Przewrotnem, Błażowej, Malawie, Nosówce oraz w Górnem.
RZESZÓW. Najczęściej właścicielami pojazdów rejestrowanych w Rzeszowie są mężczyźni, lubujący się w głównej mierze w samochodach typu hatchback. W głównej mierze rzeszowianie decydują się na zakup samochodów pochodzących z Polski.
RZESZÓW, KRAKÓW. Dzięki działaniom funkcjonariuszy Zarządu CBŚP w Rzeszowie w grudniu 2018 r. udało się rozbić tą przestępczą organizację i zatrzymać wszystkich jej członków.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz