Rzeszów - Czwartek, 15.05.2025
Reklama

Pożar mieszkania przy ul. 8 Marca w Rzeszowie. Ewakuowano 5 osób

Dodano:

fot. Komenda Miejska PSP w Rzeszowie
fot. Komenda Miejska PSP w Rzeszowie
RZESZÓW. Wczoraj (10.01) w kamienicy przy ul. 8 Marca w Rzeszowie doszło do pożaru jednego z mieszkań. Konieczna była ewakuacja kilku mieszkańców. Po około 3 godzinach pożar udało się ugasić. W akcji brało udział 29 strażaków.

Informacja o pożarze wpłynęła do stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Rzeszowie kilkanaście minut przed godz. 21:00. - Po przybyciu na miejsce zdarzenia JOP stwierdzono, że pożarem objęte jest mieszkanie na parterze, dodatkowo pożar rozprzestrzenia się na drewnianą klatkę schodową, na której panuje duże zadymienie – informuje Komenda Miejska PSP w Rzeszowie.

Pożar gaszony był od zewnątrz, przez ono mieszkania oraz od wewnątrz, od strony klatki schodowej. Po około trzech godzinach, strażakom udało się  opanować ogień.
Reklama
Konieczna była ewakuacja 5 osób, w tym małżeństwa z 6-cio letnim dzieckiem. W tym celu  strażacy wykorzystali drabinę mechaniczną. Następnie osoby te zostały przetransportowane do szpitali na badania.

W akcji gaszenia pożaru brało udział kilka jednostek straży pożarnej: strażacy z KM PSP w Rzeszowie, Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 1, OSP Rzeszów-Słocina, OSP Rzeszów – Wilkowyja oraz OSP KSRG Rzeszów-Załęże. Łącznie w działaniach uczestniczyło 29 ratowników.  

Trwa ustalenie przyczny pożaru. 




 
Źródło: KM PSP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Niewybuch w rejonie placu zabaw przy ul. Gromskiego w Rzeszowie

RZESZÓW. Podczas prac ziemnych prowadzonych przy ulicy Gromskiego w Rzeszowie natrafiono na niebezpieczny ładunek. Jego usunięciem zajęli się saperzy.

Rzeszów

W niedzielę bezpłatna komunikacja miejska w Rzeszowie

​RZESZÓW. W najbliższą niedzielę w Rzeszowie odbędzie się II tura wyborów prezydenckich. Mieszkańcy Rzeszowa będą mogli bezpłatnie dojechać autobusem MPK do lokali wyborczych.

Rzeszów

Majówka 2024. Jak będą kursowały autobusy w Rzeszowie?

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przedstawił rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej, jaki będzie obowiązywał w czasie majówki.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców

RZESZÓW. Dwóch kierowców wsiadło za kierownicę, pomimo spożytego wcześniej alkoholu. 44-latek miał ponad 1 promil, drugi z kierowców wydmuchał ponad 2 promie. Obaj stracili prawo jazdy.

Rzeszów

W weekend 9 wypadków na drogach Rzeszowa i powiatu. 12 osób rannych, 1 nie żyje

RZESZÓW. Policjanci podsumowali miniony weekend na drogach Rzeszowa i powiatu. Doszło do dziewięciu wypadków, w tym jednego śmiertelnego. Rannych zostało 12 osób.  

Rzeszów

W sobotę Wojownicy Maryi przejdą ulicami Rzeszowa. Możliwe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W sobotę w Rzeszowie odbędzie się „Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi”. Ulicami miasta przejdzie kilkutysięczna procesja. Na trasie przemarszu mogą wystąpi utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Majowe uroczystości patriotyczne w Rzeszowie

RZESZÓW.  Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Dowódca Garnizonu Rzeszów zapraszają na majowe uroczystości patriotyczne, które odbędą się 2, 3 i 8 maja.

Rzeszów

Udogodnienia dla mieszkańców w Punktach Obsługi Urzędu Miasta

RZESZÓW. Miasto uruchomiło nowoczesny system, który ma usprawnić pracę w Punktach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa zlokalizowanych w czterech rzeszowskich galeriach handlowych: Galerii Rzeszów, Nowy Świat, Plaza i Millenium Hall.

Reklama