Rzeszów - Środa, 08.07.2026
Reklama

Pożar mieszkania przy ul. Twardowskiego. Dwie osoby w szpitalu, ogień prawdopodobnie od hulajnogi

Dodano: 03.07.2026 r. / Redakcja

Pożar mieszkania w bloku na ul. Twardowskiego w Rzeszowie (3.07.2026) - fot. ViC / RESinet.pl
Pożar mieszkania w bloku na ul. Twardowskiego w Rzeszowie (3.07.2026) - fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Policjanci wyjaśniają okoliczności pożaru, do którego dziś rano przy ul. Jana Twardowskiego w Rzeszowie. Dwie osoby przebywające w mieszkaniu trafiły do szpitala, jednak ich obrażenia nie są poważne. Przyczyną pożaru była najprawdopodobniej hulajnoga elektryczna.

Informację o zdarzeniu dyżurny otrzymał około godz. 6.15. Jeszcze przed przybyciem służb mieszkańcy budynku samodzielnie opuścili obiekt — z wyjątkiem dwóch osób, które ewakuowały się na balkon. Na miejsce zadysponowano pięć zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz jeden zastęp OSP Rzeszów-Słocina.

Po przybyciu strażaków ogniem objęty był przedpokój mieszkania na drugim piętrze. Dwie osoby przebywające na balkonie ewakuowano przy użyciu drabiny i przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. Poszkodowanych — 45-letnią kobietę i jej 15-letniego syna — przewieziono do szpitala na obserwację.

Według wstępnych ustaleń pożar najprawdopodobniej rozpoczął się od hulajnogi elektrycznej. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji ogień szybko opanowano i nie dopuszczono do jego rozprzestrzenienia się na pozostałą część budynku.

Dokładną przyczynę pożaru ustalą odpowiednie służby — policjanci pod nadzorem prokuratora, z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa, przeprowadzą oględziny i zabezpieczą ślady.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na os. Kmity powstanie "strefa aktywnego wypoczynku"

RZESZÓW. Inwestycja ma być gotowa do 30 września br.

Rzeszów

Na os. Słocina powstanie rondo. Ma pomóc w rozładowaniu korków

RZESZÓW. O rozpoczęcie inwestycji zabiegali rzeszowscy radni. 

Rzeszów

Parking wielopoziomowy na Podpromiu coraz bliżej

RZESZÓW. Siedem firm jest zainteresowanych stworzeniem projektu wielopoziomowego parkingu przy hali Podpromie w Rzeszowie. 

Rzeszów

Będą rzadziej odbierać śmieci?

RZESZÓW. Na wtorkowej sesji Rady Miasta zapadnie decyzja w sprawie ograniczenia odbioru odpadów od mieszkańców domów jednorodzinnych w Rzeszowie. 

Rzeszów

W Rzeszowie będzie rondo im. Władysława Bartoszewskiego?

RZESZÓW. Dziś XXXIII sesja Rady Miasta. Jednym z tematów będzie nadanie nazwy nowemu rondu na os. Staromieściu.

Rzeszów

W Pro-Familii otwarto Centrum Chorób Piersi

RZESZÓW. W Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia powstało Centrum Chorób Piersi. Miejsce to oferuje kobietom dostęp do szybkiej i kompleksowej diagnostyki oraz m.in. nowoczesnego leczenia chirurgicznego.  

Rzeszów

Nowe inwestycje w "Dworzysku". Powstanie 400 miejsc pracy

RZESZÓW. Na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” powstanie 400  kolejnych nowych miejsc pracy oraz pojawią się kolejne inwestycje o wartości 20 mln euro.

Rzeszów

Derby Rzeszowa z ograniczoną liczbą kibiców. Będzie transmisja w TVP3

RZESZÓW. Mecz odbędzie się w ścisłym rygorze sanitarnym. Na trybunach zasiądzie 356 kibiców. Telewizja Polska przeprowadzi bezpośrednią transmisję z meczu.

Reklama