Rzeszów - Wtorek, 07.07.2026
Reklama

Pożar mieszkania przy ul. Twardowskiego. Dwie osoby w szpitalu, ogień prawdopodobnie od hulajnogi

Dodano: 03.07.2026 r. / Redakcja

Pożar mieszkania w bloku na ul. Twardowskiego w Rzeszowie (3.07.2026) - fot. ViC / RESinet.pl
Pożar mieszkania w bloku na ul. Twardowskiego w Rzeszowie (3.07.2026) - fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Policjanci wyjaśniają okoliczności pożaru, do którego dziś rano przy ul. Jana Twardowskiego w Rzeszowie. Dwie osoby przebywające w mieszkaniu trafiły do szpitala, jednak ich obrażenia nie są poważne. Przyczyną pożaru była najprawdopodobniej hulajnoga elektryczna.

Informację o zdarzeniu dyżurny otrzymał około godz. 6.15. Jeszcze przed przybyciem służb mieszkańcy budynku samodzielnie opuścili obiekt — z wyjątkiem dwóch osób, które ewakuowały się na balkon. Na miejsce zadysponowano pięć zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz jeden zastęp OSP Rzeszów-Słocina.

Po przybyciu strażaków ogniem objęty był przedpokój mieszkania na drugim piętrze. Dwie osoby przebywające na balkonie ewakuowano przy użyciu drabiny i przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. Poszkodowanych — 45-letnią kobietę i jej 15-letniego syna — przewieziono do szpitala na obserwację.

Według wstępnych ustaleń pożar najprawdopodobniej rozpoczął się od hulajnogi elektrycznej. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji ogień szybko opanowano i nie dopuszczono do jego rozprzestrzenienia się na pozostałą część budynku.

Dokładną przyczynę pożaru ustalą odpowiednie służby — policjanci pod nadzorem prokuratora, z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa, przeprowadzą oględziny i zabezpieczą ślady.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Znamy opinię wojewody na temat poszerzenia Rzeszowa

RZESZÓW. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart zgodziła się na przyłączenie do Rzeszowa obszaru Pogwizdowa Nowego. Negatywnie natomiast zaopiniowała przyłączenie Malawy i część obszaru sołectwa Racławówka.

Rzeszów

Prof. Sylwester Czopek ponownie rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego

RZESZÓW. Był jedynym kandydatem na to stanowisko.

Rzeszów

W pożarze domu w Świlczy zginęła kobieta, na ul. Miłej spłonął Land Rover

Minionej nocy, policjanci i strażacy dwukrotnie interweniowali w związku ze zgłoszeniami dotyczącymi pożarów. W pożarze domu w Świlczy zginęła kobieta, w wyniku kolejnego pożaru spalił się samochód osobowy.  

Rzeszów

Autor fałszywego alarmu bombowego w Rzeszowie zatrzymany

RZESZÓW. 56-latek z Rzeszowa usłyszy zarzut za fałszywe zawiadomienie o podłożeniu ładunku wybuchowego.

Rzeszów

Wypadek na ul. Krakowskiej. Motocyklista uderzył w ekrany dźwiękochłonne

RZESZÓW. 50-latek utracił panowanie Yamahą i uderzył w bariery dźwiękochłonne. W wyniku obrażeń trafił do szpitala.

Rzeszów

Rzeszowskie punkty odbioru odpadów wznawiają działalność

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie reaktywuje możliwość oddania odpadów, ale wg nowych zasad.

Rzeszów

Nowe godziny otwarcia Punktów Obsługi Podróżnego

RZESZÓW. ZTM poinformowało o zmianie godzin otwarcia dwóch POP’ów na prośbę pasażerów.

Rzeszów

Boisko w parku na Zalesiu zyska nowy wygląd

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która udoskonali boisko w parku na Zalesiu. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Reklama