Rzeszów - Czwartek, 01.01.2026
Reklama

Prawie 1000 pytań wykonawców odnoście wykonania RCK

Dodano: 29.07.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Przetarg na budowę Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego, które ma kosztować ponad 90 mln zł, ruszył w czerwcu br. Wybór wykonawcy miał być w lipcu, jednak termin wydłużono ze względu na pytania wykonawców, których pojawiło się prawie tysiąc. 

Plac Dworcowy przy ul. Grottgera zmieni całkowicie swoje dotychczasowe oblicze. Powstanie jednopoziomowy parking podziemny, który pomieści 110 miejsc postojowych oraz 30 miejsc postojowych Kiss&Ride. W planach jest też budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Grottgera i Asnyka a na ul. Bardowskiego oraz Grottgera ułożona zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa.

Co więcej, zmodernizowany zostanie Dworzec Główny. Z zewnątrz budynku wykonana zostanie nowa elewacja obiektu. Ponadto przywrócony zostanie narożny historyczny zegar oraz napis „Rzeszów Główny” a na poziomie -1 dworca rozciągać ma się zadaszony hol prowadzący na perony i w kierunku ul. Kochanowskiego.

Gdyby wszystko poszło zgodnie z planami ratuszu, to wykonawca ww. inwestycji byłby znany zapewne pod koniec lipca, jednak termin rozstrzygnięcia przetargu wydłużono, gdyż ze strony firm padło ok. tysiąca pytań odnośnie inwestycji. Miasto chce zakończyć przebudowę placu  i układu komunikacyjnego do końca sierpnia 2023 r.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tragedia na Żwirowni. Nie żyje 25-letni mężczyzna

RZESZÓW. Pomimo wysiłków lekarzy, nie udało się uratować życia 25-letniego mężczyzny, który wraz z kolegą zaczął się topić podczas kąpieli na Żwirowni. Poszkodowani, to obywatele Indii, studiujący w Rzeszowie.

Rzeszów

Polecimy z Rzeszowa do Szczecina

RZESZÓW. Już wkrótce lotnisko w Jasionce poszerzy swoją ofertę o loty do Szczecina.

Rzeszów

Zderzenie rowerzystów na ul. Kwiatkowskiego. Obaj byli pod wpływem alkoholu

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają szczegóły zdarzenia z udziałem nietrzeźwych kierowców jednośladów.

Rzeszów

Rzeszów pomoże miejscowości dotkniętej powodzią

RZESZÓW. Powodzie spowodowały wiele zniszczeń w Podkarpackich miejscowościach. W ramach pomocy dla poszkodowanych, władze stolicy innowacji zdecydowały się wesprzeć finansowo poszkodowanych.

Rzeszów

Rzeszowska uczelnia z wysoką pozycją w globalnym rankingu U-Multirank

RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zdobyła wysokie noty, aż w 15 kategoriach międzynarodowego rankingu uczelni U-Multirank.

Rzeszów

Policyjne działania w autobusach. Skontrolowano 775 pasażerów

RZESZÓW. Trwają policyjne kontrole w autobusach MPK. Policjanci sprawdzają czy pasażerowie noszą maseczki oraz czy zachowują dystans między sobą.

Rzeszów

W weekend do Rzeszowa przyjedzie cyrk. Będzie protest aktywistów z fundacji Viva! Akcja dla Zwierząt

RZESZÓW. 5 lipca w rejonie ulic Witosa i Wyspiańskiego rozłoży się cyrk “Arena”. Lokalna grupa “Viva – akcja dla zwierząt” zapowiedziała protest przeciwko obecności cyrku ze zwierzętami w mieście. 

Rzeszów

Tragiczny wypadek na budowie. Nie żyje dwóch mężczyzn

RZESZÓW. Dwóch mężczyzn spadło z rusztowania na budowie przy ul. Bałtyckiej w Rzeszowie. Ponieśli śmierć na miejscu. Sprawę bada policja pod nadzorem prokuratora.

Reklama