Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Premiera nowego pokazu specjalnego fontanny multimedialnej

Dodano: 04.07.2024 r. / Redakcja

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, swoją premierę będzie miał nowy, dwuczęściowy pokaz specjalny fontanny multimedialnej, przygotowany z okazji jubileuszu miasta.

Nowy repertuar mieszczącej się w rejonie al. Lubomirskich fontanny, jest jednym z wielu przedsięwzięć organizowanych przez cały rok z okazji 670-lecia miasta Rzeszowa.

Już w najbliższą sobotę, 6 lipca o godz. 21:30 odbędzie się premiera półgodzinnego pokazu specjalnego, przygotowanego przez pochodzącego z Wrocławia reżysera Bogusława Palewicza.

Pokaz będzie składał się z dwóch części. - Pierwsza – zatytułowana "Rzeszowskie opowieści”, w wyjątkowy sposób pokaże miasto, jego historię a także czasy współczesne oraz osoby z nim związane. Jedną z nich będzie urodzony w Rzeszowie wybitny reżyser, zdobywca czterech Oscarów – Fred Zinnemann. Motywem przewodnim drugiej części pokazu będzie przyroda – wyjaśnia Artur Gernand z kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Nowy pokaz będzie można zobaczyć w tym roku w sumie trzykrotnie. Oprócz 6 lipca prezentowany będzie także 20 lipca o godz. 21.30 oraz 10 sierpnia o godz. 21:00.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dwa kursy linii nr 35 przyspieszone

RZESZÓW. Od najbliższej niedzieli 16 sierpnia drobnej korekcie ulegnie rozkład jazdy linii nr 35.

Rzeszów

Rzeszowskie pogotowie ma nową karetkę

RZESZÓW. Pracownicy WSPR w Rzeszowie otrzymali nowy ambulans. Kluczyki do karetki wręczyła dziś osobiście Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart.

Rzeszów

Do Rzeszowa przyjedzie "wątrobus"

RZESZÓW. Rusza ogólnopolska akcja bezpłatnych badań poziomu stłuszczenia wątroby. 20 sierpnia do Rzeszowa przyjedzie „wątrobus”.

Rzeszów

W Rzeszowie otwiera się salon legendarnych amerykańskich marek samochodowych

RZESZÓW. Producent motocykli typu custom firma Game Over Cycles otwiera kolejny salon, tym razem samochodowy.

Rzeszów

Coraz więcej pasażerów na lotnisku w Jasionce

Zarząd lotniska w Jasionce podsumował miniony miesiąc, pierwszy od początku pandemii, w którym odbywały się regularne loty międzynarodowe. Obsłużono blisko 23 tysiące pasażerów.

Rzeszów

Trzeci peron i przejście podziemne na stacji Rzeszów Główny już prawie gotowe

RZESZÓW. Modernizacja stacji Rzeszów Główny zbliża się powoli ku końcowi. Jeszcze w tym miesiącu będzie można skorzystać z trzeciego peronu oraz podziemnego przejścia. Na jesieni zostaną uruchomione windy i schody ruchome.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Dziś utrudnienia w ruchu w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Trwa 29. Rajd Rzeszowski. Dziś wieczorem (7.08) zawodnicy ścigać się będą w centrum Rzeszowa. Kilka ulic zostanie zamkniętych.

Rzeszów

Pszczoły zamieszkały w centrum Rzeszowa [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na dachu Galerii Rzeszów zamieszkało 5 rodzin pszczelich – to nawet pół miliona pszczół. 

Reklama