Rzeszów - Piątek, 22.05.2026
Reklama

Premiera teledysku, który powstał na dachu Olszynki Park

Dodano: 14.11.2025 r. / Redakcja

Zdjęcia z realizacji klipu do utworu "Zima" Vivaldiego / Materiały prasowe
Zdjęcia z realizacji klipu do utworu "Zima" Vivaldiego / Materiały prasowe

RZESZÓW. W piątek, 14 listopada 2025 r. odbędzie się premiera teledysku do jednego z utworów Antonio Vivaldiego w wykonaniu Magdaleny Kobrzyńskiej, nagranego na dachu Olszynki Park.

Zakończyła się produkcja teledysku do utworu „Zima” Antonio Vivaldiego. Zdjęcia do klipu kręcone były na dachu rzeszowskiego wieżowca Olszynki Park – najwyższego budynku mieszkalnego w Polsce. Za realizację teledysku odpowiada Agencja Reklamowa Bogaczewicz.

Jak podkreślają twórcy „to pierwsza tego typu realizacja artystyczna, w której muzyka klasyczna spotyka się z panoramą nowoczesnego miasta, tworząc opowieść o Rzeszowie”.

Teledysk ukazuje Rzeszów w zimowej odsłonie – z lotu ptaka, w świetle wschodów i zachodów słońca – jako miasto światła, energii i nowego spojrzenia na kulturę.

- To obraz, który pokazuje, że Rzeszów potrafi inspirować i budować swoją tożsamość i pokazywać innowacyjność również poprzez sztukę – stając się przestrzenią twórczych eksperymentów, otwartości i odwagi artystycznej – informuje Magdalena Kobrzyńska.

„Zima” to jeden z czterech koncertów skrzypcowych składających się na cykl „Cztery pory roku” skomponowany przez Antonio Vivaldiego około roku 1720 roku.

- Dla mnie „Vivaldi – Zima” to nie tylko wykonanie, ale doświadczenie – chwila zatrzymania, w której muzyka oddycha i opowiada o surowym, ale pięknym obliczu zimy. Połączyłam w tym projekcie precyzję klasycznego brzmienia z nowoczesnym obrazem, by pokazać, że muzyka barokowa może wciąż poruszać i zachwycać świeżością emocji – pisze na swojej stronie internetowej Magdalena Kobrzyńska.

Reklama

Premiera teledysku odbędzie się dzisiaj - 14 listopada 2025 r. o godz. 17:00.

Magdalena Kobrzyńska

Muzyczna działalność Magdaleny Kobrzyńskiej to przede wszystkim gra na skrzypcach i wiolonczeli. Czasami artystka gra również na fortepianie lub gitarze praz udziela się wokalnie.

„Moje muzyczne doświadczenie zawiera szerokie spektrum aktywności – od udziału w zespole wokalnym, gdzie mogłam wyrazić emocje poprzez śpiew, poprzez pełnienie roli skrzypaczki w zespole smyczkowym, gdzie nuty stają się moim głosem, aż po działalność solistyczną, Codzienne treningi zarówno solowe, jak i w zespołach, pozwalają mi rozwijać artystyczne umiejętności oraz poszerzać horyzonty muzyczne” – pisze o sobie Kobrzyńska.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowska Żwirownia znów otwarta. Są wyniki badań wody

RZESZÓW. Okazało się, że w kąpielisku nie ma niebezpiecznych dla zdrowia sinic, a jedynie niegroźne glony.

Rzeszów

Ponad 1200 krzewów i 50 urządzeń zabawowych w parku przy ul. Bł. Karoliny

RZESZÓW. Uczniowie SP nr 18 i mieszkańcy os. Kotuli będą mieli nowe miejsce do spędzania wolnego czasu. W parku w rejonie ul. Bł. Karoliny zostanie nasadzonych m.in. 1250 krzewów, a znajdujący się...

Rzeszów

Akcja honorowego krwiodawstwa w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. Krew dla osób potrzebujących będzie można oddać w najbliższą sobotę 6 sierpnia 2022 r.

Rzeszów

Rajd Rzeszowski. W piątek zamknięte ulice w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Rzeszów

Kto zaprojektuje parking przy ul. Krzyżanowskiego? Ruszył przetarg

RZESZÓW. Ma powstać tam 39 miejsc parkingowych. Przetarg potrwa do końća sierpnia.

Rzeszów

Sinice na rzeszowskiej Żwirowni. Wprowadzono zakaz kąpieli

RZESZÓW. Kąpielisko pozostaje zamknięte do odwołania.

Rzeszów

[FOTO] Przebudowa układu dróg w śródmieściu Rzeszowa

RZESZÓW. Trwa budowa ronda w rejonie siedziby rzeszowskiego oddziału ZUS. Jest to jeden z ostatnich etapów większej inwestycji, jaką jest przebudowa układu dróg w centrum Rzeszowa.

Rzeszów

Rajd Rzeszowski. Ponad 150 km ścigania [PROGRAM]

PODKARPACIE. Na zawodników czeka 11 wymagających, asfaltowych odcinków specjalnych o łącznej długości 152 kilometrów, podzielonych na dwa etapy.

Reklama