Rzeszów - Niedziela, 16.11.2025
Reklama

Premiera teledysku, który powstał na dachu Olszynki Park

Dodano: 14.11.2025 r. / Redakcja

Zdjęcia z realizacji klipu do utworu "Zima" Vivaldiego / Materiały prasowe
Zdjęcia z realizacji klipu do utworu "Zima" Vivaldiego / Materiały prasowe

RZESZÓW. W piątek, 14 listopada 2025 r. odbędzie się premiera teledysku do jednego z utworów Antonio Vivaldiego w wykonaniu Magdaleny Kobrzyńskiej, nagranego na dachu Olszynki Park.

Zakończyła się produkcja teledysku do utworu „Zima” Antonio Vivaldiego. Zdjęcia do klipu kręcone były na dachu rzeszowskiego wieżowca Olszynki Park – najwyższego budynku mieszkalnego w Polsce. Za realizację teledysku odpowiada Agencja Reklamowa Bogaczewicz.

Jak podkreślają twórcy „to pierwsza tego typu realizacja artystyczna, w której muzyka klasyczna spotyka się z panoramą nowoczesnego miasta, tworząc opowieść o Rzeszowie”.

Teledysk ukazuje Rzeszów w zimowej odsłonie – z lotu ptaka, w świetle wschodów i zachodów słońca – jako miasto światła, energii i nowego spojrzenia na kulturę.

- To obraz, który pokazuje, że Rzeszów potrafi inspirować i budować swoją tożsamość i pokazywać innowacyjność również poprzez sztukę – stając się przestrzenią twórczych eksperymentów, otwartości i odwagi artystycznej – informuje Magdalena Kobrzyńska.

„Zima” to jeden z czterech koncertów skrzypcowych składających się na cykl „Cztery pory roku” skomponowany przez Antonio Vivaldiego około roku 1720 roku.

- Dla mnie „Vivaldi – Zima” to nie tylko wykonanie, ale doświadczenie – chwila zatrzymania, w której muzyka oddycha i opowiada o surowym, ale pięknym obliczu zimy. Połączyłam w tym projekcie precyzję klasycznego brzmienia z nowoczesnym obrazem, by pokazać, że muzyka barokowa może wciąż poruszać i zachwycać świeżością emocji – pisze na swojej stronie internetowej Magdalena Kobrzyńska.

Reklama

Premiera teledysku odbędzie się dzisiaj - 14 listopada 2025 r. o godz. 17:00.

Magdalena Kobrzyńska

Muzyczna działalność Magdaleny Kobrzyńskiej to przede wszystkim gra na skrzypcach i wiolonczeli. Czasami artystka gra również na fortepianie lub gitarze praz udziela się wokalnie.

„Moje muzyczne doświadczenie zawiera szerokie spektrum aktywności – od udziału w zespole wokalnym, gdzie mogłam wyrazić emocje poprzez śpiew, poprzez pełnienie roli skrzypaczki w zespole smyczkowym, gdzie nuty stają się moim głosem, aż po działalność solistyczną, Codzienne treningi zarówno solowe, jak i w zespołach, pozwalają mi rozwijać artystyczne umiejętności oraz poszerzać horyzonty muzyczne” – pisze o sobie Kobrzyńska.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Święto Niepodległości w Rzeszowie. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W związku z obchodzonym w poniedziałek, 11 listopada Narodowym Świętem Niepodległości oraz wydarzeniem towarzyszącym jakim jest 12 PKO Bieg Niepodległości, na ulicach Rzeszowa wystąpią utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

9. Podkarpacki Bazarek. Ekologiczne produkty w Parku Papieskim

RZESZÓW. W ofercie m.in. chleby i wędliny, sery, miody, owoce i warzywa, ciasta, ekologiczne przetwory.

12. PKO Bieg Niepodległości

Około 2700 uczestników pobiegnie dla Niepodległej [TRASA BIEGU]

RZESZÓW. 11 listopada o godz. 11.11 z rzeszowskiego Rynku wystartuje 12. PKO Bieg Niepodległości. O zwycięstwo walczyć będzie ok. 2,7 tys. uczestników. Zawodnicy tradycyjnie pobiegną w białych i czerwonych koszulkach. Dzięki temu...

Rzeszów

LOTAMS otworzył swoją bazę serwisową w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka

JASIONKA. Pierwszym zadaniem, które zostanie zrealizowane w nowej bazie będzie przegląd ciężki jednego z największych szerokokadłubowych samolotów na świecie – Boeinga B787.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na A4 pod Rzeszowem. 35-latek zginął na miejscu

RZESZÓW. Kierujący osobowym chryslerem uderzył w ciężarowe Iveco.

Rzeszów

Gęste mgły na Podkarpaciu. IMGW wydał ostrzeżenie

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia, dotyczące gęstych mgieł i szadzi na terenie województwa podkarpackiego.

Rzeszów

„Dzikie życie w wielkim mieście”. Ruszył wspólny zielony projekt Rzeszowa i Łucka

RZESZÓW. Podczas wtorkowej konferencji prasowej w rzeszowskim ratuszu, przekazano szczegóły dotyczące projektu pn. „Dzikie życie w wielkim mieście: ochrona i promocja dzikiej przyrody i różnorodności biologicznej w Łucku i Rzeszowie”.

Rzeszów

ZOBACZ. Na os. Pobitno powstaje jeden z największych parków kieszonkowych

RZESZÓW. Urządzenia do ćwiczeń dla dzieci, scena plenerowa i plac zabaw – to część elementów, które pojawią się w jednym z największych tegorocznych parków kieszonkowych w Rzeszowie.

Reklama