Rzeszów - Poniedziałek, 26.05.2025
Reklama

Prezydent Rzeszowa odwołuje wszystkie imprezy masowe. Powód: koronawirus

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Tadeusz Ferenc podejmuje profilaktyczne działania ws. koronawirusa i odwołuje wszystkie imprezy masowe, organizowane przez Urzędu Miasta Rzeszowa.

Wszystko wskazuje na to, że musimy przygotować się na globalną pandemie koronawirusa. Choć na dzień dzisiejszy w Polsce nie zanotowano żadnego przypadku, to działań mających charakter profilaktyczny nie brakuje. Rzeszów i prezydent miasta nie pozostają na to obojętni i decydują o odwołaniu imprez masowych.

„W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i realnym zagrożeniem pojawienia się przypadków zachorowań w Polsce, Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc odwołuje wszystkie imprezy o charakterze masowym organizowane przez Urząd Miasta Rzeszowa” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Jak podaje Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny aktualnie pod nadzorem epidemiologicznym na Podkarpaciu znajduje się 28 osób. Wszystkie osoby są zdrowe: „Dotychczas na Podkarpaciu nie stwierdziliśmy żadnego przypadku osoby zarażonej koronowirusem SARS-CoV-2.” – wyjaśnia dr Adam Sidor.

Co więcej, poza rezygnacją z imprez masowych organizowanych przez władze miasta, prezydent zwraca się z prośbą o odwołanie wszystkich innych imprez: „Prezydent prosi również wszystkich organizatorów imprez w Rzeszowie o ich odwołanie. Decyzja ta ma charakter profilaktyczny w celu zminimalizowania skutków ewentualnego pojawienia się wirusa w Polsce” – dodaje Agnieszka Siwak-Krzywonos.
Reklama
Aktualnie na świecie odnotowano ponad 82 tys. przypadków zarażenia koronawirusem. Dotychczas zmarło 2,8 tys. zarażonych, natomiast blisko 33 tys. osób wyzdrowiało. Wystąpienie wirusa odnotowano na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Antarktydy. W Europie najdramatyczniej przedstawia się sytuacja we Włoszech, gdzie spośród 424 osób zarażonych zmarło 12 osób. We Francji spośród 18 zarażonych, dwie osoby zmarły. Wystąpienie wirusa potwierdziły dzisiaj m.in. władze Danii i Estonii.

W Polsce dotychczas nie wykryto przypadku zarażenia koronawirusem. Informacje nt. wirusa możemy uzyskać pod numerem 800 190 590. Linia została uruchomiona przez Ministerstwo Zdrowia i działa przez całą dobę.

"Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok.15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2-3% osób chorych. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem" - czytamy na stronie internetowej ministerstwa zdrowia.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowianin na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o EU

RZESZÓW. Tegoroczna edycja, jak co roku, swój finał miała miejsce w Słupsku.

Rzeszów

Podziemna Trasa Turystyczna zamknięta od stycznia

RZESZÓW. Wartość inwestycji to blisko 22 mln zł.

Rzeszów

PGE Energia Ciepła oraz Klub Sportowy „Korona” Rzeszów zawarły umowę sponsoringową

RZESZÓW. Dzięki wsparciu rzeszowskiej elektrociepłowni dzieci i młodzież z klubu sportowego będą mogły kontynuować treningi i wyjeżdżać na zawody i turnieje sportowe.

Rzeszów

Zderzenie trzech samochodów w Trzebownisku. Wprowadzono ruch wahadłowy

RZESZÓW. Aktualnie odbywa tam się ruch wahadłowy. Utrudnienia potrwają do ok. 14.30.

Rzeszów

Rzeszów „bohaterem” anglojęzycznego programu [VIDEO]

RZESZÓW. W trakcie filmu Ryan Socash pokazuje m.in. Muzeum Techniki i Militariów, odwiedza rzeszowski Rynek oraz Podziemną Trasę Turystyczną.

Rzeszów

Stok narciarski i… pumptrack na Matysówce

RZESZÓW. Radny Daniel Kunysz zabiega o to, aby w sąsiedztwie stoku narciarskiego powstał pumptrack.

Rzeszów

Za kilka dni ruszy Hackathon Mobility. Wydarzenie odbędzie się w Urban Lab Rzeszów

RZESZÓW. Hackathon odbędzie się w dniach 14-15 grudnia 2019 r. w Urban Lab Rzeszów, przy ul. 3 maja.

Reklama