Rzeszów - Sobota, 08.11.2025
Reklama

Prezydent Rzeszowa odwołuje wszystkie imprezy masowe. Powód: koronawirus

Dodano: 27.02.2020 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Tadeusz Ferenc podejmuje profilaktyczne działania ws. koronawirusa i odwołuje wszystkie imprezy masowe, organizowane przez Urzędu Miasta Rzeszowa.

Wszystko wskazuje na to, że musimy przygotować się na globalną pandemie koronawirusa. Choć na dzień dzisiejszy w Polsce nie zanotowano żadnego przypadku, to działań mających charakter profilaktyczny nie brakuje. Rzeszów i prezydent miasta nie pozostają na to obojętni i decydują o odwołaniu imprez masowych.

„W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i realnym zagrożeniem pojawienia się przypadków zachorowań w Polsce, Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc odwołuje wszystkie imprezy o charakterze masowym organizowane przez Urząd Miasta Rzeszowa” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Jak podaje Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny aktualnie pod nadzorem epidemiologicznym na Podkarpaciu znajduje się 28 osób. Wszystkie osoby są zdrowe: „Dotychczas na Podkarpaciu nie stwierdziliśmy żadnego przypadku osoby zarażonej koronowirusem SARS-CoV-2.” – wyjaśnia dr Adam Sidor.

Co więcej, poza rezygnacją z imprez masowych organizowanych przez władze miasta, prezydent zwraca się z prośbą o odwołanie wszystkich innych imprez: „Prezydent prosi również wszystkich organizatorów imprez w Rzeszowie o ich odwołanie. Decyzja ta ma charakter profilaktyczny w celu zminimalizowania skutków ewentualnego pojawienia się wirusa w Polsce” – dodaje Agnieszka Siwak-Krzywonos.
Reklama
Aktualnie na świecie odnotowano ponad 82 tys. przypadków zarażenia koronawirusem. Dotychczas zmarło 2,8 tys. zarażonych, natomiast blisko 33 tys. osób wyzdrowiało. Wystąpienie wirusa odnotowano na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Antarktydy. W Europie najdramatyczniej przedstawia się sytuacja we Włoszech, gdzie spośród 424 osób zarażonych zmarło 12 osób. We Francji spośród 18 zarażonych, dwie osoby zmarły. Wystąpienie wirusa potwierdziły dzisiaj m.in. władze Danii i Estonii.

W Polsce dotychczas nie wykryto przypadku zarażenia koronawirusem. Informacje nt. wirusa możemy uzyskać pod numerem 800 190 590. Linia została uruchomiona przez Ministerstwo Zdrowia i działa przez całą dobę.

"Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok.15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2-3% osób chorych. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem" - czytamy na stronie internetowej ministerstwa zdrowia.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Budowa parkingu wielopoziomowego na Podpromiu możliwa najwcześniej w 2020 roku

RZESZÓW. Miasto informuje, że pod inwestycje została już wykonana robocza koncepcja realizacji.

Rzeszów

Mieszkańcy protestują ws. wodnego placu zabaw. Prezydent Rzeszowa: zróbcie konsultacje

RZESZÓW. Ratusz w przypadku negatywnej oceny, poszuka nowego miejsca dla wodnego placu zabaw. 

Rzeszów

Powstaną centra opiekuńczo-mieszkalne dla osób niepełnosprawnych

RZESZÓW, POLSKA. Na realizację programu w bieżącym roku przeznaczono 50 mln zł w skali kraju.

Rzeszów

NFZ zaprasza do Podkarpacia na zabiegi usunięcia zaćmy. Kuszą krótkimi terminami oczekiwania

RZESZÓW. Średni czas oczekiwania na zabieg usunięcia zaćmy wynosi 45 dni.

Rzeszów

I etap rekrutacji na Politechnice Rzeszowskiej zakończony. Jakie były najbardziej oblegane kierunki?

RZESZÓW. W I etapie w Systemie Internetowej Rekrutacji znalazło się 6992 osób zarejestrowanych maturzystów.

Rzeszów

W CH Plaza Rzeszów zostanie rozdanych 200 kasków rowerowych

RZESZÓW. 200 kasków rowerowych zostanie rozdanych podczas finału akcji na rzecz bezpieczeństwa pt. „Nie kręcę bez kasku”.

Reklama