Rzeszów - Piątek, 10.04.2026
Reklama

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami dwóch osiedli

Dodano: 19.11.2025 r. / Redakcja

Spotkanie z mieszkańcami z osiedli Biała i Drabinianka / fot. Grzegorz Bukała UM Rzeszowa
Spotkanie z mieszkańcami z osiedli Biała i Drabinianka / fot. Grzegorz Bukała UM Rzeszowa

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa kontynuuje serię tegorocznych spotkań z mieszkańcami miasta. Najbliższe odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Miłej.

Rozpoczęty w 2023 roku cykl spotkań z mieszkańcami poszczególnych osiedli pod nazwą „Rzeszów To My” umożliwia rozmowę z prezydentem oraz urzędnikami na temat bieżących spraw dotyczących danego osiedla. Mieszkańcy mogą zadawać pytania i uzyskiwać bezpośrednie odpowiedzi od władz miasta.

Godzinę przed każdym takim spotkaniem, odbywają się dyżury miejskich urzędników, którzy udzielają informacji i przyjmują pisemne wnioski od mieszkańców.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 27 listopada 2025 r. o godz. 16:00 w Szkole Podstawowej Nr 9 przy ul. Miłej 58 z mieszkańcami dwóch osiedli: Biała oraz Drabinianka.

Program spotkania:

Godz.: 16:00 dyżury pracowników Urzędu Miasta Rzeszowa

– przyjmowanie wniosków pisemnych od mieszkańców

Reklama

– informacja o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym

– stoiska jednostek miejskich oraz organizacji pozarządowych

Godz.: 17:00 Początek spotkania z Prezydentem Rzeszowa

Godz.: 19:00 zakończenie spotkania

Wszyscy chętni mieszkańcy osiedli Biała i Drabinianka, mogą również uzupełnić ankietę dotyczącą trzech mocnych i trzech słabszych stron swoich osiedli. Informacje te będą pomocne przy wyborze tematów do omówienia podczas spotkania. Jak zaznacza UM Rzeszowa, ankieta jest anonimowa.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kuria Diecezjalna w Rzeszowie nie zamknie kościołów i nie odwoła mszy

RZESZÓW. Znamy stanowisko ws. szerzącej się pandemii koronawirusa Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie. 

Rzeszów

Nowa organizacja dojść na perony stacji Rzeszów Główny. Demontują konstrukcje kładki nad torami

RZESZÓW. Od 11 marca na stacji Rzeszów Główny wprowadzono nową organizację dojść do peronów. Podróżni skorzystają z dodatkowego tymczasowego przejścia zamiast kładki.

Rzeszów

Miasto zamyka Punkty Obsługi Mieszkańców w galeriach handlowych

RZESZÓW. Punkty Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa mieszczące się w galeriach handlowych oraz Punkt Informacyjny UM Rzeszowa w hipermarkecie bi 1 od 12 marca 2020 r. są nieczynne do odwołania.

Rzeszów

Specjalny telefoniczny dyżur ekspercki rzeszowskiego oddziału ZUS

Telefoniczny dyżur ekspercki odbędzie się w czwartek 12.03.2020. Eksperci będą odpowiadać na pytania w godz. 11:00 – 13:00 pod numerem telefonu 17 858 61 85.

Rzeszów

Komunikat ZTM: Od 13 marca zmiany w komunikacji miejskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. ZTM poinformowało o zawieszeniu kursów oznaczonych literką „s”.

Rzeszów

Gmach Sądu Okręgowego powstanie na os. Drabinianka

RZESZÓW. Radni przyjęli projekt uchwały mówiący o przyszłej lokalizacji Sądu Okręgowego. Za lokalizacją przy ul. Zielonej i ul. Granicznej było 24 radnych.

Rzeszów

Niecodzienne rozstrzygnięcie ws. zabezpieczenia terenów zielonych wzdłuż Wisłoka

RZESZÓW. Radni Rozwoju Rzeszowa nie wzięli udziału w głosowaniu nad przyjęciem planu zagospodarowania terenów wzdłuż Wisłoka. „Za” byli radni Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej.

Rzeszów

Budowa żłobka i przedszkola na os. Przybyszówka za droga dla miasta?

RZESZÓW. Budynek, w którym znajdzie się żłobek i przedszkole ma powstać przy ul. Iwonickiej. Obiekt przyjmie 353 dzieci, jednak na dzień dzisiejszy przetarg na wykonanie inwestycji zostanie najprawdopodobniej unieważniony.

Reklama