Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Prezydent Rzeszowa zwalnia rodziców z opłaty za żłobek

Dodano: 17.04.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Rodzice dzieci uczęszczających do miejskich żłobków, będą zwolnieni z opłat za okres, w którym placówki są zamknięte z powodu pandemii koronawirusa.

Prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc  podjął decyzję o zwolnieniu z opłaty stałej rodziców dzieci uczęszczających do żłobków. Miesięczna opłata za pobyt dziecka w miejskim żłobku wynosi 312 zł. Tematem zajmą się radni podczas najbliższej sesji Rady Miasta.

„Odpowiednia uchwała trafi na najbliższą sesję Rady Miasta w dniu 28 kwietnia. Wszyscy, którzy uiścili już tą opłatę będą mieć ją zaliczoną na poczet przyszłych płatności. Brak opłaty będzie obowiązywał od dnia zamknięcia żłobów.” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy Prezydenta.

W Rzeszowie jest obecnie 9 żłobków, do których uczęszcza ok. 1300 dzieci.

Zgodnie z aktualnie obowiązującym zarządzeniem, uczelnie, szkoły, przedszkola i żłobki pozostają zamknięte do 26 kwietnia br. Jednak w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej, termin ten może zostać wydłużony.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Autobusy MPK dowiozą mieszkańców na koncert Jednego Serca Jednego Ducha i Wschód Kultury

RZESZÓW. Koncert jednego Serca jednego Ducha odbędzie się 20 czerwca, natomiast Wschód Kultury rozpocznie się 21 czerwca.

Rzeszów

Trwa sesja Rady Miasta. Czy radni przyznają prezydentowi absolutorium?

RZESZÓW. Porządek obrad zapowiada długą debatę radnych. Wśród tematów: absolutorium, dopłaty dla mieszkańców oraz projekt uchwały zwiększający ceny biletów komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Rzeszowska policja publikuje wizerunek złodzieja roweru

RZESZÓW. Kradzieży roweru marki kross dokonano 8 kwietnia. 

Rzeszów

Jutro zapadnie decyzja odnośnie absolutorium dla prezydenta Rzeszowa, Tadeusza Ferenca

RZESZÓW. Już jutro podczas sesji Rady Miasta przez radnymi głosowanie w sprawie przyznania absolutorium dla prezydenta Rzeszowa. 

Rzeszów

Kursy autobusów miejskich w Boże Ciało

RZESZÓW. Będą dodatkowe kursy na lotnisko.

Rzeszów

Miasto dopłaci do zbiorników na deszczówkę? Zdecydują radni

RZESZÓW. Ratusz chce uruchomić program dopłat do instalacji przydomowych zbiorników na wodę deszczową.

Rzeszów

Rzemiosło IT 2019 już za nami: 320 uczestników i 12 prelegentów

25 maja w malowniczym Bristol Tradition & Luxury Hotel położonym w centrum starówki rzeszowskiej odbyła się konferencja Rzemiosło IT, jedyne tego typu programistyczne wydarzenie w Polsce wschodniej poświęcone tematyce „ Software Craftsmanship”.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc finalistą europejskiego konkursu innowacji

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc został finalistą europejskiego Konkursu Innowacje w Polityce.

Reklama