Rzeszów - Czwartek, 02.04.2026
Reklama

Prezydent Tadeusz Ferenc zleca analizę kosztów w ZTM-ie. Zmienią się ceny biletów?

Dodano: 20.05.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Na poniedziałkowym spotkaniu z dyrektorami Tadeusz Ferenc zlecił Zarządowi Transportu Miejskiego przygotowanie analizy kosztów komunikacji miejskiej. Mieszkańcy muszą się liczyć z tym, że w przyszłości ceny biletów mogą ulec zmianie.

Jak wiadomo, ostatnia zmiana cen biletów za korzystanie z komunikacji miejskiej miała miejsce w 2015 roku, a bilety podrożały o 20 gr.

Od tego czasu zmieniły się ceny paliwa, granice miasta oraz flota jaką dysponuje ZTM. Wszystkie te zmiany skłoniły prezydenta Rzeszowa do przeprowadzenia analizy kosztów, którą zajmie się ZTM. 

„ZTM ma zrobić analizę. Najwcześniej w czerwcu będzie gotowy odpowiedni dokument” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta miasta Rzeszowa.

Póki co możemy jedynie gdybać czy faktycznie mieszkańcy Rzeszowa powinni przygotować się na zmiany cennika biletów, jednak zważywszy na coraz częstsze kursy autobusów, ich ogólną liczbę oraz coraz to szerszy obszar ich funkcjonowania zmiany wydają się prawdopodobne.

Warto również wspomnieć, że po przygotowaniu odpowiedniego dokumentu i podjęciu w Ratuszu jakichkolwiek decyzji, ostatni głos należeć będzie do Rady Miasta Rzeszowa.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ulice Ropczycka i Tarnowska w Rzeszowie zostaną połączone

RZESZÓW. „Połączymy ulice Ropczycką i Tarnowską. Będzie to duże ułatwienie dla mieszkańców osiedli Baranówka i Miłocin” – poinformował w mediach społecznościowych prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Rzeszów

Sportowa inwestycja za ponad 2 mln zł przy VIII LO w Rzeszowie [wizualizacje]

RZESZÓW. Nowoczesne boiska, bieżnia lekkoatletyczna, skocznia do skoku w dal - m.in. w takie elementy wyposażony zostanie nowy obiekt sportowy, który powstanie przy VIII Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie. Wartość inwestycji przekracza 2...

Rzeszów

S19 Rzeszów Południe – Babica z potężnym dofinansowaniem unijnym

RZESZÓW. Budowa drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe – Babica otrzymała unijne wsparcie finansowe z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS).

Rzeszów

Czołowe zderzenie w Nowym Borku. 3 osoby w szpitalu, lądował śmigłowiec LPR

RZESZÓW. Funkcjonariusze rzeszowskiej drogówki wyjaśniają okoliczności porannego wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Nowy Borek w gminie Błażowa. W zdarzeniu ucierpiały trzy osoby.

Rzeszów

ZTM planuje uruchomić nową linię autobusową przez Wisłokostradę

RZESZÓW. W związku z otwarciem Wisłokostrady, Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie planuje uruchomienie nowej linii, która dzięki nowej drodze lepiej skomunikuje osiedla Budziwój i Biała z osiedlem Gen. Andersa.

Rzeszów

Ul. Robotnicza do rozbudowy. Powstanie blisko kilometrowa ścieżka rowerowa

RZESZÓW. Blisko kilometrowa ścieżka rowerowa, oświetlenie, przebudowa skrzyżowań i budowa kanalizacji deszczowej - m.in. takie zmiany zostaną wprowadzone w ramach przebudowy ul. Robotniczej na osiedlu Zalesie.

Rzeszów

Wisłokostrada udostępniona kierowcom. Zobacz filmik z przejazdu nową drogą

RZESZÓW. 17 lutego 2026 roku o godz. 11:00 odbyło się oficjalne otwarcie jednej z największych inwestycji drogowych zrealizowanych w ostatnich latach w Rzeszowie. Do użytku kierowców oddano Wisłokostradę, czyli drogą łączącą al....

Rzeszów

Prawie 70 tys. pasażerów w styczniu w Jasionce

RZESZÓW. 69 543 - tyle pasażerów obsłużył Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów w pierwszym miesiącu 2026 roku. To wzrost o nieco ponad 3 procent względem stycznia ubiegłego roku.

Reklama