Rzeszów - Czwartek, 28.08.2025
Reklama

Prezydentowi Rzeszowa grożono śmiercią. Tadeusz Ferenc: „ani przez sekundę nie czułem strachu”

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Prokuratura przejęła list skierowany do prezydenta Rzeszowa, autorstwa jednego z więźniów Zakładu Karnego w okolicy Będzina. Treść listu zawiera groźbę zabójstwa.

Prokuratora Rejonowa w Rzeszowa prowadzi postępowanie w sprawie listu, jaki jeden z więźniów Zakładu Karnego, skierował do prezydenta Rzeszowa, Tadeusza Ferenca.

„Byłem przesłuchiwany czy będę wnosił oskarżenie wobec niego, powiedziałem tylko, że współczuje mu” – informował Tadeusz Ferenc, prezydent miasta.

Więzień w liście groził śmiercią prezydentowi Rzeszowa. Wiadomo, że autor listu ma ok. 30 lat i aktualnie odsiaduje wyrok za morderstwo.

„Nie współczuje [mężczyźnie – przyp. red.], bo żyje nienawiścią” – dodał Tadeusz Ferenc. Warto dodać, że w liście, wg. informacji podanych przez prezydenta Rzeszowa, była wzmianka o tragicznie zamordowanym prezydencie Gdańska, Pawła Adamowicza.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dzień Kota z Fundacją Felineus. Gościem specjalnym będzie "Marcin z Lasu" Kostrzyński

RZESZÓW. Strefa dla dorosłych, strefa dla dzieci, przedstawienie "Kot w butach", projekcja filmu „Sekretne życie kotów” - to tylko część atrakcji jakie przygotowała fundacja Felineus z okazji Dnia Kota.

Rzeszów

Rozbudowa szkoły na Staromieściu postępuje zgodnie z harmonogramem

RZESZÓW. Obecnie trwają prace m.in. przy zbrojeniu płyty fundamentowej nowej części szkoły. 

Rzeszów

Od czwartku bez utrudnień na DK9 w Rudnej Małej

RZESZÓW. Od 9 lutego br. otwarty będzie odcinek DK9 w Rudnej Małej. Roboty związane z budową wiaduktu kolejowego zakończą się wcześniej niż zakładano.

Rzeszów

"Biała Sobota" w szpitalu na ul. Szopena

​RZESZÓW. Będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji.

Rzeszów

Przy ul. Myśliwskiej w Rzeszowie powstanie nowy plac zabaw

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na budowę placu zabaw na osiedlu Miłocin Św. Huberta. Ma być gotowy w ciągu pięciu miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.

Rzeszów

Poranny wypadek na ul. Dębickiej. 1 osoba trafiła do szpitala

RZESZÓW. Doszło tam do zderzenia skody z dacią. 
 

Rzeszów

W Rzeszowie rozpoczynają się Zimowe Mistrzostwa Polski w skokach do wody

RZESZÓW. Dziś (3.02) na nowej pływalni przy ul. Matuszczaka rozpoczynają się Zimowe Mistrzostwa Polski w skokach do wody. Zawody potrwają do niedzieli. Weźmie w nich udział ścisła krajowa czołówka zawodników.

Rzeszów

Rozpoczyna się montaż maszyny TBM, która wydrąży tunel na S19 Rzeszów - Babica

RZESZÓW/BABICA. Wszystkie elementy maszyny TBM są już na placu budowy. 

Reklama