Rzeszów - Piątek, 02.01.2026
Reklama

Pro-palestyński marsz przejdzie ulicami Rzeszowa

Dodano: 26.09.2025 r. / Redakcja

RZESZÓW. W sobotę, 27 września ulicami Rzeszowa przejdzie pro-palestyński marsz, którego członkowie chcą wyrazić „solidarność z ludnością cywilną Palestyny w obliczu trwających działań wojennych”. „Chcemy pokazać, że Rzeszów nie jest obojętny na ludzką tragedię.” – mówi Łukasz Pisarek, jeden z organizatorów wydarzenia.

- Pokojowy protest pro-palestyński to inicjatywa oddolna, która ma na celu zwrócenie uwagi na cierpienie cywilów oraz wezwanie do sprawiedliwości i pokoju – mówi Łukasz Pisarek, koordynator protestu. Jak dodaje „protest jest odpowiedzią na doniesienia o ofiarach cywilnych w konflikcie izraelsko-palestyńskim. Chcemy pokazać, że Rzeszów nie jest obojętny na ludzką tragedię. To nasz głos za pokojem i sprawiedliwością”.

Zbiórka uczestników zaplanowana jest na godzinę 16:30 w rejonie Millenium Hall, od strony ulicy Kopisto. Marsz wyruszy o 17:00 i przejdzie trasą: most Zamkowy – al. Pod Kasztanami – ul. 3 Maja – ul. Grunwaldzka – okrągła kładka (krótki postój) – ul. Piłsudskiego – Galeria Rzeszów – ul. Cieplińskiego – ul. Sokoła – Rynek. Zakończenie wydarzenia przewidziano około godziny 20:00.

Uczestnicy będą nieść flagi Palestyny i banery, a także skorzystają z nagłośnienia i bębnów. Podczas marszu zaplanowano przemówienia i apel o ochronę praw człowieka.

Reklama

Organizatorzy zapewniają, że protest został oficjalnie zgłoszony w Urzędzie Miasta Rzeszowa. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą policja i straż miejska. Pochód odbywać się będzie chodnikami, dlatego – jak zapowiedziano – nie powinien powodować utrudnień w ruchu drogowym.

Sobotni marsz pro-palestyński zbiegnie się z odbywającym się w Rzeszowie festiwalem kultury żydowskiej „Hava Nagila”, który potrwa od piątku do niedzieli.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

WSIiZ rozpoczęła rekrutację na studia I i II stopnia

RZESZÓW. Pojawiło się sporo nowości, zarówno na ścieżkach polskojęzycznych, jak i angielskojęzycznych. Dokumenty można przesyłać drogą elektroniczną.

Rzeszów

Poczta Polska prosi o dane mieszkańców. Prezydent Rzeszowa odmówił

RZESZÓW. Samorządy w całej Polscy otrzymują maile od Poczty Polskiej z prośbą o przekazanie „danych ze spisu wyborców”. Taka wiadomość trafiła również do rzeszowskiego magistratu. Prezydent Rzeszowa odmówił udzielenia tych informacji.

Rzeszów

Księża diecezji rzeszowskiej zebrali ponad 360 tys. zł na walkę z koronawirusem

RZESZÓW. „Kapłański dar miłosierdzia” – tak nazwano zbiórkę pieniędzy na walkę z koronawiursem, jaką zorganizowali duchowni diecezji rzeszowskiej.

Rzeszów

Od 27.04 otwarte POP'y przy Lisa Kuli oraz Grottgera. Będzie można kupić tylko bilety

RZESZÓW. Jak informuje ZTM, będzie można kupić w dni robocze bilety autobusowe w POP’ach przy ul. Lisa Kuli i Grottgera. Żadne inne usługi nie będą realizowane.

Rzeszów

Wzrosła liczba mieszkańców Rzeszowa. Zbliżamy się do 200 tys.

RZESZÓW. O 2,4 % wzrosła liczba ludności w Rzeszowie w 2019 r. W porównaniu z poprzednim rokiem zawarto więcej małżeństw. Więcej było też zgonów, mniej natomiast było urodzeń.

Rzeszów

Telefoniczny dyżur ekspertów ZUS dotyczący emerytur i rent

RZESZÓW. W najbliższy czwartek eksperci ZUS będą odpowiadali na pytania klientów.

Rzeszów

Biało-żółte krawężniki przy zatokach autobusowych. "Aby było bezpieczniej"

RZESZÓW. W Rzeszowie trwa malowanie krawężników przy zatokach autobusowych. Docelowo prace mają objąć wszystkie przystanki.

Reklama