Rzeszów - Wtorek, 09.09.2025
Reklama

Program wsparcia niepełnosprawnych dzieci. W Rzeszowie rusza nabór wniosków

Dodano: 30.03.2022 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Miasto przystąpiło do realizacji programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa w formie pobytu dziennego” – edycja 2022.

Program skierowany jest do dzieci posiadających orzeczenie o niepełnosprawności sprzężonej/złożonej lub wymagających wysokiego poziomu wsparcia, czyli dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji, stale przebywającego w domu, czyli nie korzystającego z ośrodka wsparcia lub placówek pobytu całodobowego.

Celem programu jest wsparcie uczestników w wykonywaniu czynności dnia codziennego, poprawa funkcjonowania w życiu społecznym oraz przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na niepełnosprawność.

Wnioski w sprawie przystąpienia do Programu można już składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Rzeszowie przy ul. Jagiellońskiej 26.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ostatnia szansa na łyżwy w Parku Sybiraków. Zbliża się koniec sezonu

RZESZÓW. To ostatnie tygodnie, a być może nawet dni funkcjonowania lodowiska na osiedlu Baranówka.

Rzeszów

Bezpłatny Maraton Fitness z okazji Dnia Kobiet w Rzeszowie

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się aż w dziewięciu filiach Rzeszowskiego Domu Kultury.

Rzeszów

W Rzeszowie rusza drugi etap programu małej retencji

RZESZÓW. 1 marca rozpocznie się kolejny nabór wniosków o dotacje na inwestycje związane z tzw. małą retencją.

Rzeszów

Przebudowa skrzyżowania na os. Krakowska Południe

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która opracuje dokumentację projektową na przebudowę skrzyżowania al. Witosa z ul. Solarza na osiedlu Krakowska Południe.

Rzeszów

Wjechała samochodem do rowu, ranna trafiła do szpitala

RZESZÓW. Samochodem podróżował jeszcze 10-letni pasażer. Chłopiec nie odniósł obrażeń.

Rzeszów

Rozbudowa placu zabaw na osiedlu Baranówka

RZESZÓW. Wśród nowym elementów zabawowych pojawi się m.in. fabryka piasku – jedyna tego typu atrakcja dla dzieci w Rzeszowie.

Rzeszów

Nowości w rzeszowskiej Plazie

​RZESZÓW. Nowoczesny salon optyczny i nowa pracownia florystyczna to nowi najemcy w CH Plaza. Centrum przedłużyło również umowę z drogerią Sephora na kolejne trzy lata.

Rzeszów

Targi Pracy i Targi Edukacyjne w hali Podpromie

RZESZÓW. Ponad 50 pracodawców na Targach Pracy i uczelnie z całej Polski na Targach Edukacyjnych. Oba wydarzenia odbędą się 1-2 marca w Hali Podpromie w Rzeszowie.

Reklama