Rzeszów - Sobota, 07.02.2026
Reklama

Projekt oraz wstępne informacje nt. wielopoziomowego parkingu przy basenach ROSIR-u

Dodano: 30.09.2019 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Planowany obiekt ma mieć pięć kondygnacji, na których łącznie znajdzie się 236 miejsc parkingowych. Budynek zostanie wyposażony w ogniwa fotowoltaiczne, a koszt jego budowy wyniesie ok. 20 mln zł.

Na konferencji prasowej w rejonie projektowanego parkingu wielopoziomowego przy ul. Pułaskiego pojawili się radni Platformy Obywatelskiej Marcin Deręgowski oraz Jolanta Kaźmierczak wraz z zastępcą prezydenta Rzeszowa Markiem Ustrobińskim. Podczas spotkania zaprezentowano projekt graficzny parkingu oraz kilka informacji związanych z realizacją inwestycji.

„Od czasu kiedy powstały tutaj baseny, mówimy o tym, żeby dodać w tym miejscu parking wielopoziomowy, który po pierwsze zapewni przestrzeń parkingową dla obiektu sportowego, a po drugie pozwoli mieszkańcom na pozostawienie samochodów przy swoim mieszkaniu” – rozpoczął konferencję Marcin Deręgowski, przewodniczący komisji sportu i współpracy z organizacjami pozarządowymi.



Koncepcja zaprezentowanego parkingu zakłada budowę obiektu zdolnego pomieścić 236 samochodów. Projekt obiektu przewiduje montaż fotowoltaiki: „Ogniwa będą zamontowane na ostatniej kondygnacji, a także na elewacji tego obiektu” – informował Marek Ustrobiński.
Reklama
Produkowana energia elektryczna będzie przeznaczona na zasilanie pobliskich obiektów Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji włącznie z basenami otwartymi. Kwestia opłat za korzystanie z parkingu jest wciąż omawiana. Wiadomo jednak, że dla osób korzystających z basenów będzie darmowy. Prezentowany obiekt ma mieć 14 metrów wysokości. Parking ma być pięciokondygnacyjny.

„Jestem przekonany, że w roku przyszłym będziemy mogli już zrealizować ten obiekt.  Tutaj prezentujemy koncepcje, która została uzgodniona. Teraz będzie faza projektowania. Zależy nam wszystkim, żeby ta budowa rozpoczęła się jak najszybciej” – dodaje wiceprezydent Rzeszowa.

Znamy również szacunkowy koszt inwestycji: „Przewidujemy ok. 20 mln zł” – informuje Marek Ustrobiński. Projekt jest zapisany w Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta Rzeszowa z datą realizacji wyznaczoną na lata 2020-2023. Dokumentacja techniczna ma być gotowa w pierwszym kwartale przyszłego roku.




Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kluczowe inwestycje lotniska w Jasionce. Wybrano nadzór inwestorski

RZESZÓW/JASIONKA. Firma Safege będzie nadzorować dwie kluczowe inwestycje lotniska w Jasionce: budowę II etapu równoległej drogi kołowania oraz przebudowę I etapu drogi startowej. Zadanie jest współfinansowane przez Unię Europejską.

Rzeszów

Prace serwisowe w rzeszowskim Centrum Obsługi Strefy Płatnego Parkowania

RZESZÓW. W piątek, 25 lipca w godzinach porannych, w związku z aktualizacją systemów informatycznych, Centrum Obsługi Strefy Płatnego Parkowania przy ul. ks. J. Jałowego 23A będzie tymczasowo nieczynne. Prace serwisowe potrwają od...

Rzeszów

Trwa betonowanie lewej nitki estakady na Wisłokostradzie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W poniedziałek rozpoczęła się potężna operacja na budowie Wisłokostrady. Chodzi betonowanie lewej nitki estakady. Prace prowadzone są w trybie ciągłym przez dwie brygady liczące po 40 osób. Potrwają aż 80 godzin.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Chwilowe utrudnienia w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Na jednym z rzeszowskich rond w centrum miasta przez 2 dni realizowane będą roboty drogowe. Mogą występować czasowe utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Czasowe utrudnienia dla wypoczywających na rzeszowskich Bulwarach. Wzdłuż brzegów Wisłoka przejdą kibice

RZESZÓW. W najbliższy piątek w Rzeszowie odbędzie się mecz Stali Rzeszów ze Śląskiem Wrocław. Kibice drużyny gości przejdą w asyście policji z dworca PKP na Stadion Miejski m.in. wzdłuż brzegów Wisłoka. Mogą...

Rzeszów

4 wypadki, 5 osób rannych – rzeszowscy policjanci podsumowali weekend na drogach

RZESZÓW. 4 wypadki, 5 osób rannych, 25 kolizji, 4 nietrzeźwych kierowców – tak wygląda bilans minionego weekendu na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

Wjechał schodami na zamknięty parking Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego

RZESZÓW. Do nietypowej sytuacji doszło w weekend w centrum Rzeszowa. Kierujący hyundaiem, mieszkaniec Leżajska, wjechał na parking Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego… schodami od strony al. Piłsudskiego. Okazało się, że powodem była nawigacja.

Rzeszów

Budowa nowej stacji paliw w Rzeszowie na finiszu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Przy al. Armii Krajowej, w pobliżu skrzyżowania z al. Krzyżanowskiego, powstaje nowa stacja paliw Orlen. Inwestycja jest na końcowym etapie realizacji. Otwarcie zaplanowano na przełomie lipca i sierpnia.

Reklama