Rzeszów - Czwartek, 18.12.2025
Reklama

Projekt PiS odnośnie placu targowego odchodzi w niebyt

Dodano: 24.09.2019 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Radni „wyrzucili” projekt Prawa i Sprawiedliwości z proponowanego porządku obrad. Wniosek o usunięcie punktu wystosował Tomasz Kamiński, radny Rozwoju Rzeszowa.

Konferencja prasowa w sprawie projektu uchwały odbyła się 16 września, przy ul. Targowej. Radni Prawa i Sprawiedliwości przekonywali o zasadności rewitalizacji istniejącej przestrzeni placu targowego.

„Chcielibyśmy, aby całe to miejsce, które znajduje się przy ul. 8 Marca i ul. Targowej, zostało kompleksowo zrewitalizowane, łącznie z modernizacją hali targowej i dobudową nowego komponentu targowego, który spowodowałby, że cały ten teren byłby terenem zadaszonym” – informował podczas konferencji szef klubu Prawa i Sprawiedliwości, Marcin Fijołek.

Zanim jeszcze przystąpiono do omawiania poszczególnych punktów obrad, Tomasz Kamiński z Rozwoju Rzeszowa wystąpił z wnioskiem o zdjęcie punktu PiS, gdyż projekt o którym mowa jest już realizowany przez miasto: „Wg. nas ten projekt uchwał jest bezzasadny” – wyjaśniał radny. Projektu uchwały próbował bronić Marcin Fijołek, jednak w późniejszym czasie okazuje się, że bezskutecznie, gdyż 16 pozostałych radnych opowiedziało się za zdjęciem punktu z porządku obrad.
Reklama
„Jest w tym stanowisko mowa o rewitalizacje całego terenu hali targowej. Zakres przedmiotowy tej uchwały jest dużo bogatszy niż tylko zabezpieczający pewne środki. 2 mln zł to kwota dalece niewystarczająca na kompleksową rewitalizację. Chciałem zwrócić uwagę, że podczas komisji inwestycji pomysł został poparty przez siedmiu radnych” – mówił szef klubu PiS.

W przyszłych latach na remont placu targowego zostanie zarezerwowanych wyżej wspomniane 2 mln zł, które docelowo ma zostać przeznaczone na remont dachu, nawierzchni. W planach miasta jest również montaż windy dla niepełnosprawnych. Dodajmy, że propozycja PiS zawierała również punkt odnośnie budowy parkingu podziemnego dla osób korzystających z targowiska. Plany miasta tego nie zakładają.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Dolinie Lotniczej powstanie duży park magazynowy. Zatrudnienie znajdzie nawet 200 osób

RZESZÓW. Łączna powierzchnia dwóch budynków wynosić będzie ok. 56 000 mkw.

Rzeszów

Zaginął 35-letni mieszkaniec Rzeszowa. Nie ma z nim kontaktu od 9 maja

RZESZÓW. Zaginiony Artur Dusza 9 maja br. około godz. 11, wyszedł z miejsca zamieszkania.

Rzeszów

Studenci z Politechniki Rzeszowskiej polecą do USA. Wezmą udział w zawodach łazików marsjańskich

RZESZÓW. W sumie w zawodach weźmie udział 36 zespołów z 10 krajów świata.

Rzeszów

Przetarg na budowę prawoskrętu z ul. Słowackiego w ul. Szopena unieważniony

RZESZÓW. Do przetargu zgłosił się jeden wykonawca z za wysoką ofertą.

Rzeszów

Dyrektor ZTM-u: Doszło do pobicia kontrolera biletu. Policja: żadnego pobicia nie było

RZESZÓW. Cała akcja miała miejsce w autobusie nr 56, ok. godz. 1.20 w nocy.

Rzeszów

Przenośmy butelkomat w Rzeszowie? Jeden z radnych chce oddać część diety na wypłacane środki

RZESZÓW. Pomysł inspirowany był przyjętym przez radnych Krakowa programem „Kraków bez plastiku”.

Rzeszów

Marcin Możdżonek przedłuża kontrakt z Asseco Resovią

RZESZÓW. W fazie zasadniczej tegorocznych rozgrywek PlusLigi Marcin Możdżonek rozegrał 73 sety i zdobył 126 punktów, w tym 10 zagrywką, i 42 blokiem

Reklama