Rzeszów - Niedziela, 14.12.2025
Reklama

Przebudowa wiaduktu na ul. Batorego rozpoczęta. Potrwa ok. 13 miesięcy

Dodano: 02.09.2019 r.

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudują nowy, ponad 3-krotnie szerszy obiekt. Rozbiórka starego wiaduktu rozpoczęła się od zamknięcia przejazdu w poniedziałek.

2 września około godz. 10.00 rozpoczął się kolejny etap inwestycji kolejowych w Rzeszowie, tym razem związany z przebudową wiaduktu nad ul. Batorego. Obecnie pod obiektem, który jest w złym stanie technicznym, mieści się tylko jeden pas ruchu i wąski chodnik. Samochody jeżdżą wahadłowo, co powoduje korki.

Po rozebraniu obiektu przejazd pod nim zostanie pogłębiony i poszerzony tak, aby zmieściły się pod nim dwa pasy ruchu, chodniki i ścieżka rowerowa. Następnie Kolej wybuduje w tym miejscu nowy wiadukt a miasto rozpocznie przebudowę drogi pod obiektem.

Szeroki zakres prac spowodował zmiany w komunikacji drogowej. Kierowcy jadący od ul. Siemieńskiego będą mogli przedostać się na południową stronę poprzez ul. Kochanowskiego i wiadukt Tarnobrzeski. Natomiast jadący w odwrotną stronę - od al. Piłsudskiego przez Cieplińskiego, wiadukt Tarnobrzeski i ul. Kochanowskiego.

 Inny przejazd może odbywać się ul. Siemieńskiego, Ciepłowniczą do Rzecha, następnie na rondzie Jacka Kuronia do al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego. Inwestycja, która potrwa ok. 13 miesięcy znacząco usprawni system komunikacji w mieście.
Źródło: Urząd Miasta w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Będzie rewitalizacja Koszar Kraińskiego. Konserwator zabytków odbył wizję lokalną

RZESZÓW. Jak poinformował Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków w Przemyślu, trwają działania mające na celu rewitalizację tzw. Koszar Kraińskiego w Rzeszowie.

Rzeszów

Spotkanie na temat zieleni miejskiej. To już dziś

RZESZÓW. Dziś o 17 rozpocznie się spotkanie w formie dyskusji otwartej na temat zieleni miejskiej w Rzeszowie.

Rzeszów

Kot w rurze ciepłowniczej. Trwa akcja ratunkowa

RZESZÓW. Od ponad tygodnia trwają działania mające na celu uwolnić kota, który utknął w rurze przy ul. Ciepłowniczej. Wiadomo już, gdzie dokładnie się znajduje.

Rzeszów

Kwesta na rzeszowskich cmentarzach

RZESZÓW. Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Rzeszowie i Caritas Diecezji Rzeszowskiej przeprowadzą kwestę na rzeszowskich i okolicznych nekropoliach.

Rzeszów

Akcja szczepień przy cmentarzu Wilkowyja

RZESZÓW. W najbliższy weekend przy cmentarzu Wilkowyja odbędzie się akcja szczepień przeciwko koronawirusowi.

Rzeszów

Zmiana organizacji ruchu przy rzeszowskich cmentarzach

RZESZÓW. Od 29 października do 2 listopada, w ramach policyjnej akcji "Znicz 2021", na drogach pojawi się więcej policjantów. 

Rzeszów

Rzeszów będzie miał ponad 800 nowych drzew

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku Zarząd Zieleni Miejskiej posadzi na terenie Rzeszowa ponad 800 drzew. Miejsca mają wybrać mieszkańcy. Odbędzie się też Rzeszowskie Forum Zieleni.

Rzeszów

Policjanci uratowali niedoszłego samobójcę

RZESZÓW. W wyniku interwencji rzeszowskich policjantów przed dokonaniem samobójstwa uratowany został młody mężczyzna.

Reklama