Rzeszów - Środa, 20.08.2025
Reklama

Przebudowa wiaduktu na ul. Batorego rozpoczęta. Potrwa ok. 13 miesięcy

Dodano:

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudują nowy, ponad 3-krotnie szerszy obiekt. Rozbiórka starego wiaduktu rozpoczęła się od zamknięcia przejazdu w poniedziałek.

2 września około godz. 10.00 rozpoczął się kolejny etap inwestycji kolejowych w Rzeszowie, tym razem związany z przebudową wiaduktu nad ul. Batorego. Obecnie pod obiektem, który jest w złym stanie technicznym, mieści się tylko jeden pas ruchu i wąski chodnik. Samochody jeżdżą wahadłowo, co powoduje korki.

Po rozebraniu obiektu przejazd pod nim zostanie pogłębiony i poszerzony tak, aby zmieściły się pod nim dwa pasy ruchu, chodniki i ścieżka rowerowa. Następnie Kolej wybuduje w tym miejscu nowy wiadukt a miasto rozpocznie przebudowę drogi pod obiektem.

Szeroki zakres prac spowodował zmiany w komunikacji drogowej. Kierowcy jadący od ul. Siemieńskiego będą mogli przedostać się na południową stronę poprzez ul. Kochanowskiego i wiadukt Tarnobrzeski. Natomiast jadący w odwrotną stronę - od al. Piłsudskiego przez Cieplińskiego, wiadukt Tarnobrzeski i ul. Kochanowskiego.

 Inny przejazd może odbywać się ul. Siemieńskiego, Ciepłowniczą do Rzecha, następnie na rondzie Jacka Kuronia do al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego. Inwestycja, która potrwa ok. 13 miesięcy znacząco usprawni system komunikacji w mieście.
Źródło: Urząd Miasta w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Budowa ul. Spacerowej. Ogłoszono przetarg na dokumentację projektową

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która wykona dokumentację projektową na budowę ul. Spacerowej. Wykonawca będzie również musiał uzyskać zgodę na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Oferty przyjmowane będą do 23 czerwca.

Rzeszów

Empik powraca do rzeszowskiej Plazy

RZESZÓW. Empik powraca do grona najemców CH Plaza Rzeszów. Nowy salon o powierzchni blisko 250 mkw zlokalizowany będzie na parterze. Otwarcie we wrześniu.

Rzeszów

W środę utrudnienia w ruchu na al. Powstańców Warszawy w Rzeszowie

RZESZÓW. W związku z pracami przy budowie kładki rowerowej w środę (16 czerwca) na al. Powstańców Warszawy, przy moście Karpackim (zapora) będą utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Nielegalna uprawa konopii w Sokołowie Młp. Zabezpieczono 11 krzewów i ponad 285 g marihuany

RZESZÓW. Do 10 lat więzienia grozi 31-latkowi z Sokołowa Małopolskiego, który nielegalnie uprawiał konopie. Zabepieczono 11 krzewów i ponad 285 gramów marihuany.

Rzeszów

Konrad Fijołek nowym prezydentem Rzeszowa. Oficjalne wyniki wyborów

RZESZÓW. Konrad Fijołek zwyciężył w pierwszej turze przedterminowych wyborów na prezydenta miasta Rzeszowa -  wynika z sondażu exit poll, przeprowadzonego przez Instytut Badań Samorządowych.

Rzeszów

Mieszkańcy części ulicy Lenartowicza będą mieli nową sieć sanitarną

RZESZÓW. Rzeszowski MPWiK wymienia rury kanalizacyjne na 245-metrowym odcinku ulicy Lenartowicza. Sieć sanitarna w tym miejscu była już w złym stanie i wymagała pilnej interwencji.

Rzeszów

W sobotę kilka ulic w Rzeszowie będzie zamkniętych

RZESZÓW. W sobotę w Rzeszowie odbędzie się impreza sportowa pn. „III Triathlon Rzeszów”, na który składają się trzy dyscypliny - pływanie, jazda rowerem i bieg. Ulice, przez które przebiegał będzie odcinek rowerowy,...

Rzeszów

Kiermasz Ogrodniczy przed G2A Arena

RZESZÓW/JASIONKA. Kiermasz odbędzie się w najbliższy weekend. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Reklama