Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Przebudowywany odcinek ul. Załęskiej ma być gotowy jeszcze w tym miesiącu

Dodano: 01.10.2024 r. / Redakcja

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Postępują prace przy przebudowie 700-metrowego fragmentu ul. Załęskiej w Rzeszowie. Inwestycja o wartości 6,2 mln zł ma być gotowa pod koniec października br.

Prace przy realizacji inwestycji rozpoczęły się wiosną br. Wykonawcą robót jest Konsorcjum firm – PBI Infrastruktura S.A. z siedzibą w Kraśniku i PBI WMB Sp. z o.o. z siedzibą w Sandomierzu.

Zadanie obejmuje przebudowę 700-metrowego odcinka ul. Załęskiej - od Zakładu Karnego do ul. Spichlerzowej. Inwestycja realizowana jest w ramach tzw. kontraktu, które obecny prezydent miasta Konrad Fijołek podpisywał z mieszkańcami rzeszowskich osiedli w czasie trwania poprzedniej kampanii przed wyborami prezydenckimi.
Po przebudowie ulica Załęska na ww. odcinku będzie miała szerokość 7 m. Powstanie przy niej chodnik o szerokości 2,15 m oraz dwie zatoki autobusowe wraz z peronami.

Wyremontowany zostanie również istniejący tam przejazd kolejowy.

Jak wygląda sytuacja na placu budowy? Wykonano roboty związane przebudową infrastruktury podziemnej i budową kanału technologicznego. Gotowe jest już oświetlenie uliczne i kanalizacja deszczowa. Na ukończeniu są prace przy budowie chodnika dla pieszych. Ponadto zostały ułożone dolne warstwy nawierzchni asfaltowej. Zakończono również budowę wiat przystankowych.

W miejscu prowadzenia robót wprowadzono sygnalizację wahadłową.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Otwarcie łącznika ulic Kopisto i Wierzbowej w przyszłym tygodniu? Trwa malowanie linii

RZESZÓW. Rozpoczął się ostatni etap budowy drogi, która połączy ulice Kopisto i Wierzbową. Drogowcy malują linie. 

Rzeszów

Będzie remont budynku III Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie

RZESZÓW. Ruszył przetarg, który ma wyłonić wykonawcę projektu modernizacji zabytkowego budynku III Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Szopena w Rzeszowie.

Rzeszów

Podkarpackie Targi Ślubne już w ten weekend

RZESZÓW. Na zwiedzających czeka masa inspiracji i gorące nowinki wprost z weselnego parkietu. Targi odbędą się w niedzielę w hali Podpromie.

Rzeszów

Dodatkowe patrole policji na ulicach Rzeszowa

RZESZÓW. 150 tysięcy złotych przekaże Rzeszów na organizację w mieście dodatkowych patroli policji. Dzisiaj w ratuszu podpisano w tym celu porozumienie.

Rzeszów

Zmiany na trzech liniach komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie zapowiedział zmiany w rozkładzie jazdy linii nr 20, 22 i 53.

Rzeszów

Fontanna multimedialna do remontu

RZESZÓW. Po dwuletniej przerwie, w tym sezonie powrócą pokazy specjalne rzeszowskiej fontanny multimedialnej. Wcześniej jednak obiekt musi zostać wyremontowany.

Rzeszów

Na osiedlu Piastów będzie nowy parking

RZESZÓW. Na przełomie lutego i marca zostanie podpisana umowa na budowę nowego parkingu przy ulicy Krzywoustego.

Rzeszów

Nowość w komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Będą "przystanki na żądanie"

RZESZÓW. Od 1 marca 2022 r. 230 przystanków autobusowych w Rzeszowie zyska status „na żądanie”. Miesiąc później do listy tego typu miejsc dojdzie kolejne 235 przystanków.

Reklama