Rzeszów - Piątek, 27.06.2025
Reklama

Przy 9 rzeszowskich szkołach powstaną nowe boiska

Dodano: /

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock

RZESZÓW. Ponad 1,2 mln zł będzie kosztowała budowa dziewięciu boisk na terenach szkół w Rzeszowie. Będą one gotowe w sierpniu tego roku.

Inwestycja będzie realizowana w ramach projektu pn. „Rozwój zielonej infrastruktury i odbetonowanie powierzchni uszczelnionych w Rzeszowie”. Zadanie obejmuje rewitalizację boisk szkolnych oraz stworzenie zielonych miejsc sprzyjających uczniom szkół i przedszkoli. Dodatkowo, w ramach inwestycji zamontowane zostaną, m.in. nowe ławki, kosze na śmieci, bramki, piłkochwyty i słupki do siatkówki. Pojawią się również nowe rośliny.

Zadanie już realizuje wybrana w przetargu firma PDD Energy z Rzeszowa. Nowe boiska powstaną na terenach dziewięciu szkół:

Reklama
  • Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Kamińskiego 12,
  • Szkoła Podstawowa nr 22 ul. Ptasia 2,
  • Zespół Szkół Plastycznych, ul. Staszica 16A,
  • Zespół Szkół Gospodarczych, ul. Spytka Ligęzy 12, dz. 1076 obr 207;
  • Zespół Szkół Samochodowych Technikum Samochodowe, ul. Warszawska 26A,
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 (Szkoła Podstawowa nr 27 i Przedszkole Publiczne nr 21), ul. Krzyżanowskiego 24,
  • Szkoła Podstawowa Nr 29, ul. Partyzantów 10A
  • Zespół Szkolno–Przedszkolny nr 5 (Szkoła Podstawowa nr 23 i Przedszkole Publiczne nr 35), ul. Pelczara 3
  • Szkoła Podstawowa Nr 25, ul. Starzyńskiego 17

Boiska będą gotowe w sierpniu tego roku.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Świadczenia dla uchodźców z Ukrainy. Nabór wniosków od 16 marca

RZESZÓW. Od środy (16.03) Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie będzie przyjmował wnioski od uchodźców z Ukrainy.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek na ul. Sikorskiego w Rzeszowie

RZESZÓW. Wczoraj na ul. Sikorskiego w Rzeszowie, 75-letni rowerzysta został potrącony przez samochód ciężarowy. Zginął na miejscu.

Rzeszów

Miasto otwiera specjalny punkt dla uchodźców z Ukrainy. Będą mogli otrzymać m.in. numer PESEL

RZESZÓW. Od 16 marca zacznie działać specjalny punkt Urzędu Miasta Rzeszowa, w którym uchodźcy z Ukrainy będą mogli załatwić różnego rodzaju formalności, w tym m.in. otrzymać nr PESEL czy zameldować się.

Rzeszów

Świetlica dla uchodźców z Ukrainy w WSIiZ kontynuuje działalność

RZESZÓW. W tym tygodniu dzieci oraz ich opiekunowie z Ukrainy również będą mogli skorzystać z oferty przygotowanej przez Wyższa Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w ramach świetlicy „Przyjdź i odpocznij”.

Rzeszów

Apteka całodobowa na dworcu PKP zawiesza działalność

RZESZÓW. Od poniedziałku (14.03) nieczynna będzie apteka całodobowa na Placu Dworcowym 1 w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstało nowe centrum monitoringu

RZESZÓW. Przy ulicy Hanasiewicza w Rzeszowie uruchomiono Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego i Monitoringu Miasta. Pracownicy centrum mają dostęp do obrazu z ponad tysiąca kamer.

Rzeszów

Powstaną kolejne parki dla psów w Rzeszowie

RZESZÓW. Nowe psie parki w Rzeszowie mają powstać w rejonie ulic Ornej i  Romana Krogulskiego na osiedlu Staromieście oraz przy ul. Lewakowskiego na osiedlu Krakowska Południe.

Rzeszów

Rusza pierwszy etap budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu rozpocznie się pierwszy etap budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. 

Reklama