Rzeszów - Środa, 17.09.2025
Reklama

Przy ul. Hoffmanowej powstanie nowy budynek BSH. 100 nowych miejsc pracy

Dodano: 28.09.2023 r.

Wizualizacja centrum R&D BSH / Materiały prasowe
Wizualizacja centrum R&D BSH / Materiały prasowe
RZESZÓW. Firma Strabag wybuduje warty prawie 24 mln zł nowy budynek spółki BSH, producenta AGD marek Bosch i Siemens. Będzie to siedziba Centrum Badań i Rozwoju małego AGD w Rzeszowie.
 
Nowy obiekt powstanie przy ul. Hoffmanowej na terenie należącym do BSH. W budynku o powierzchni ponad 2 tys. m2 będzie pracowało około 100 osób. Firma rozpoczęła już przygotowanie placu budowy.
 
Budynek będzie miał dwie kondygnacje. Znajdą się w nim pomieszczenia do testów i pomiarów, prototypownia, a także przestrzeń biurowa, sale konferencyjne i pokoje spotkań. W części do testów firma odwzoruje m.in. rzeczywiste warunki domowe.
 
- Będziemy tu rozwijali najnowocześniejsze technologie i urządzenia małego AGD – mówi Richard Dalacker, dyrektor Oddziału BSH w Rzeszowie.
 
Z kolei Andrzej Gdula, dyrektor ds. business administration w BSH w Rzeszowie podkreśla, że nowy budynek będzie przyjazny dla pracowników.
 
Reklama
„Nowa siedziba R&D będzie pełna zieleni i dziennego światła. Nowoczesne przestrzenie wspólne będą zachęcały do spotkań i twórczej pracy. Pracownicy będą też mieli do dyspozycji m.in. otwarty taras.” – powiedział Andrzej Gdula.
 
Całkowita wartość projektu to prawie 24 mln zł. WYkonawcą części budowlanej będzie firma Strabag. Przenosiny R&D do nowego budynku są zaplanowane na 2025 r.
 
BSH produkuje na Podkarpaciu kapsułkowe ekspresy do kawy, maszynki do mielenia i odkurzacze. Ten sprzęt gospodarstwa domowego marek Bosch i Siemens trafia do klientów głównie z Europy Zachodniej, ale także z innych regionów świata oraz z Polski. W rzeszowskim Centrum Badań i Rozwoju BSH są opracowywane i testowane nowoczesne modele urządzeń wprowadzane następie do produkcji. Firma poszukuje właśnie inżynierów i stażystów.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jest umowa na rozbudowę rzeszowskiego łącznika autostrady A4

RZESZOW. Władze Powiatu Rzeszowskiego podpisały z firmą STRABAG umowę na I etap rozbudowy rzeszowskiego łącznika autostrady A4. Prace rozpoczną się już tej wiosny. Inwestycja ma być gotowa w czerwcu 2023 roku.

Rzeszów

VI Podkarpackie Targi Edukacyjnie ponownie w Rzeszowie

RZESZÓW. Hasło tegorocznej edycji Podkarpackich Targów Edukacyjnych brzmi „Ósmoklasisto, przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro!”.

Rzeszów

ZTM likwiduje część przystanków "na żądanie"

RZESZÓW. Od soboty (19.03) Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przywrócił kilkanaście przystanków stałych na terenie miasta.

Rzeszów

Loty z Jasionki odbywają się zgodnie z rozkładem

RZESZÓW. Zarząd Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka poinformował, że wszystkie zaplanowane rejsy pasażerskie z podrzeszowskiego lotniska odbywają się bez zakłóceń.

Rzeszów

We WSIiZ uchodźcy z Ukrainy mogą od dziś założyć konto bankowe

RZESZÓW. Od czwartku (17.03) obywatele Ukrainy mogą założyć konto bankowe w siedzibie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Rzeszów

Będzie rondo na osiedlu Słocina

RZESZÓW. Na skrzyżowaniu ulic: Witolda, Paderewskiego i Powstańców Śląskich powstanie rondo, które poprawi komunikację na osiedlu Słocina. Wkrótce ruszy przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej.

Rzeszów

Kolejny ogród kieszonkowy w Rzeszowie powstanie na osiedlu Pobitno

RZESZÓW. Przy ul. Kurpiowskiej powstanie prawie 30-arowy ogród kieszonkowy. Ma być gotowy latem br.

Rzeszów

Zaginione nastolatki odnalezione w Warszawie

RZESZÓW. Policjanci odnaleźli zaginione 16-latki, które w ubiegły czwartek opuściły palcówkę opiekuńczo-wychowawczą w Rzeszowie.

Reklama