Rzeszów - Niedziela, 22.03.2026
Reklama

Przy ul. Iwonickiej w Rzeszowie powstaje nowy chodnik

Dodano: 18.08.2023 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Ulica Iwonicka to kolejne miejsce na mapie Rzeszowa, w którym powstaje właśnie nowy chodnik. Inwestycja realizowana jest w ramach tzw. „kontraktu osiedlowego”, który prezydent Konrad Fijołek zawarł z mieszkańcami osiedla.

Od strony bloków spółdzielni mieszkaniowej Projektant, wzdłuż ulicy Iwonickiej prowadzi ciąg pieszo-rowerowy. Po drugiej stronie ulicy szybko powstają jednak kolejne inwestycje mieszkaniowe, a na wysokości ulicy Solińskiej miasto wybudowało żłobek i przedszkole. Nowy chodnik pozwoli do nich bezpiecznie dotrzeć rodzicom i ich pociechom.

- Skorzystają także mieszkańcy nowych budynków, które są tutaj wciąż budowane. Chodnik będzie miał około 200 metrów długości. Zaczyna się na wysokości przystanku autobusowego przy ulicy Korczyńskiej i prowadzi w rejon ulicy Solińskiej – mówi Jolanta Kaźmierczak, wiceprezydent Rzeszowa.
Reklama
Inwestycja przy ul. Iwonickiej składa się z dwóch etapów. Poza wspomnianym, nowym chodnikiem to także modernizacja drugiego odcinka, prowadzącego do przedszkola od ulicy Pańskiej. Całość będzie kosztować 262 tysiące złotych. Tegorocznych inwestycji w infrastrukturę pieszą w Rzeszowie jest więcej. To jeszcze m.in. chodniki przy ul. Wieniawskiego (od Św. Rocha do Sulikowskiego), Langiewicza (od przychodni MRUK MED do ul. Miedzianej), Karpińskiego oraz łącznik ulic Architektów i Boya Żeleńskiego.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Startuje 3-dniowy festiwal piwa na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. W dniach 11 - 13 września 2020 r. w stolicy Podkarpacia odbędzie się wyjątkowy festiwal piw rzemieślniczych.

Rzeszów

Kradł buty i kosmetyki w jednej z galerii handlowych. Usłyszał 5 zarzutów

RZESZÓW. 27-letni mieszkaniec Rzeszowa podejrzany o kradzieże w sklepach na terenie jednej z rzeszowskich galerii handlowych został zatrzymany. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

ORLEN Wyścig Narodów już w ten weekend w Rzeszowie. Będą duże utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. 16 drużyn pojawi się na starcie zawodów ORLEN Wyścig Narodów, które rozegrane zostaną na ulicach Rzeszowa w najbliższą sobotę i niedzielę. W związku z wyścigiem będą zamykane niektóre ulice.

Rzeszów

Rośnie liczba pasażerów na lotnisku w Jasionce. Wracają loty do Monachium

JASIONKA. W sierpniu br. podrzeszowskie lotnisko obsłużyło 33 tysiące pasażerów -  to o ponad 10 tysięcy więcej niż w poprzednim miesiącu. Od października powrócą bezpośrednie loty z Rzeszowa do Monachium.

Rzeszów

W siedzibie PGE Obrót i PGE Dystrybucja w Rzeszowie powstał skwer "Solidarności"

RZESZÓW. Na dziedzińcu siedziby oddziału PGE Dystrybucja i centrali PGE Obrót odsłonięty został obelisk z tablicą upamiętniającą 40. rocznicę powstania NSZZ „Solidarność” oraz 100 –lecie urodzin św. Jana Pawła II. 

Rzeszów

Włamywał się do piwnic przy ul. Langiewicza. 28-latek usłyszał trzy zarzuty

RZESZÓW. 28-letni mieszkaniec Rzeszowa, podejrzany o włamania do piwnic został zatrzymany przez policję. Mężczyzna kradł elektronarzędzia, które następnie sprzedawał. Usłyszał trzy zarzuty.

Rzeszów

Rzeszów bohaterem najbliższego odcinka cyklu "Dwójka na miejscu"

RZESZÓW. Od początku lipca br. dziennikarze programu 2 Polskiego Radia podróżują po Polsce, aby przedstawiać relacje z ciekawych i pięknych zakątków naszego kraju. Bohaterem najbliższego odcinka cyklu będzie stolica Podkarpacia. 

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Grzegorzówce. Motorowerzysta zginął na miejscu

GRZEGORZÓWKA. 50-letni motorowerzysta z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w betonowy przepust. Mężczyzna zginął na miejscu.

Reklama