RZESZÓW. Na ul. Skrajnej na rzeszowskim osiedlu Staromieście trwa budowa chodnika, o który zabiegali mieszkańcy. Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo pieszych oraz uporządkować infrastrukturę w tej części miasta.
Prace rozpoczęły się w lipcu. W pierwszym etapie wykonawca przygotował teren, m.in. frezując fragmenty starej nawierzchni jezdni i demontując ogrodzenie przy boiskach sportowych.
Do tej pory wykonano główny ciąg kanalizacji deszczowej wraz ze studniami rewizyjnymi, przebudowano napowietrzne sieci energetyczne oraz postawiono nowe ogrodzenie boisk. Kolejnym etapem będą roboty ziemne pod chodnik, miejsca parkingowe i jezdnię.
W ramach inwestycji powstanie 322-metrowy chodnik po lewej stronie ul. Skrajnej, na odcinku od ul. Borowej do ul. Krogulskiego. Zakres prac obejmuje również budowę parkingu, nowego oświetlenia ulicznego oraz przebudowę i rozbudowę infrastruktury technicznej.
Zakończenie inwestycji planowane jest na przyszły rok. Wartość zadania wynosi 833 893,35 zł. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz