Rzeszów - Niedziela, 18.05.2025
Reklama

Przystanek Trasy Czerwonej Nitki w Rzeszowie. Zagrają Lao Che i Baranovski

Dodano:

fot. twojakrew.pl
fot. twojakrew.pl
RZESZÓW. Po Warszawie, Szczecinie i Kielcach, przyszedł czas na Rzeszów. Już 15 czerwca 2019 r. o godzenie 14:00 na Rynku w Rzeszowie odbędzie się kolejna edycja corocznego święta krwiodawstwa, które uświetnią występy takich gwiazd jak Lao Che i Baranovski.

O miejscu tegorocznego wydarzenia zadecydowali internauci, którzy w okresie czerwiec-lipiec 2018 r. oddawali głosy na jedną z czterech par miast, tj. Rzeszów i Olsztyn, Opole i Wałbrzych, Kalisz i Zielona Góra, Słupsk i Racibórz. Do drugiego etapu głosowania za pośrednictwem aplikacji „Trasa Czerwonej Nitki” zakwalifikowały się: Rzeszów, Wałbrzych, Kalisz i Słupsk. Decyzją internautów zwyciężyło miasto Rzeszów zdobywając 2 879 głosów.
 
Akcja pn. „Trasa Czerwonej Nitki” odbywa się pod hasłem „Łączy nas krew, która ratuje życie” i propaguje idee krwiodawstwa. Jej najważniejszym punktem będzie wręczanie odznak „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Odznaczenia są przyznawane dla najbardziej zaangażowanych dawców krwi.
 
Reklama
Podczas pikniku będzie można uzyskać wszelkie informacje związane z krwiodawstwem oraz oddać krew w mobilnym punkcie pobierania krwi. Na uczestników wydarzenia czeka wiele atrakcji m.in. strefy dla dzieci i młodzieży z zajęciami plastycznymi, animacjami, konkursami, torami przeszkód i symulatorami. Dorośli będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w strefie bezpiecznej jazdy, gdzie będą czekały na nich symulatory dachowania i zderzeń, crash test oraz alkogogle. Na scenie – występy artystyczne, których zwieńczeniem będą koncerty gwiazd wieczoru: Lao Che i BARANOVSKi.

Piknik potrwa do godziny 22:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rozbudowa Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie

RZESZÓW. Rozpoczął się kolejny etap rozbudowy Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie.

Rzeszów

WSIiZ zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie po raz kolejny zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Rzeszów

Rekordowy rok na lotniku w Jasionce, ponad 730 tys. pasażerów

RZESZÓW/JASIONKA. W drugiej połowie ubiegłego roku odnotowano najlepsze wyniki w historii lotniska.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy MPK w okresie ferii zimowych?

RZESZÓW. W województwie podkarpackim ferie rozpoczynają się już w najbliższy poniedziałek, 16 stycznia i potrwają do 27 stycznia br. 

Rzeszów

Rusza druga transza dystrybucji węgla w Rzeszowie. Trzeba złożyć wniosek

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa przyjmuje wnioski do końca stycznia.

Rzeszów

Ciało 25-latka w rejonie zapory. Popełnił samobójstwo?

RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie nadzoruje śledztwo w sprawie śmierci 25-letniego mieszkańca Rzeszowa. Jego zwłoki znalazł przypadkowy przechodzień. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna popełnił samobójstwo.

Rzeszów

Jak segregować odpady w Rzeszowie? Mieszkańcom pomoże specjalny słownik

RZESZÓW. W Rzeszowie powstał „Słownik segregacji odpadów komunalnych”, który ma pomóc mieszkańcom w poprawnej segregacji śmieci.

Rzeszów

Wypadek w Boguchwale. Samochód potrącił matkę z dwójką dzieci

BOGUCHWAŁA. Dziś rano na oznakowanym przejściu dla pieszych w Boguchwale, kierujący toyotą potrącił matkę z dwójką dzieci. Piesi z obrażeniami trafili do szpitala. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

Reklama