Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

Przystanek Trasy Czerwonej Nitki w Rzeszowie. Zagrają Lao Che i Baranovski

Dodano:

fot. twojakrew.pl
fot. twojakrew.pl
RZESZÓW. Po Warszawie, Szczecinie i Kielcach, przyszedł czas na Rzeszów. Już 15 czerwca 2019 r. o godzenie 14:00 na Rynku w Rzeszowie odbędzie się kolejna edycja corocznego święta krwiodawstwa, które uświetnią występy takich gwiazd jak Lao Che i Baranovski.

O miejscu tegorocznego wydarzenia zadecydowali internauci, którzy w okresie czerwiec-lipiec 2018 r. oddawali głosy na jedną z czterech par miast, tj. Rzeszów i Olsztyn, Opole i Wałbrzych, Kalisz i Zielona Góra, Słupsk i Racibórz. Do drugiego etapu głosowania za pośrednictwem aplikacji „Trasa Czerwonej Nitki” zakwalifikowały się: Rzeszów, Wałbrzych, Kalisz i Słupsk. Decyzją internautów zwyciężyło miasto Rzeszów zdobywając 2 879 głosów.
 
Akcja pn. „Trasa Czerwonej Nitki” odbywa się pod hasłem „Łączy nas krew, która ratuje życie” i propaguje idee krwiodawstwa. Jej najważniejszym punktem będzie wręczanie odznak „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Odznaczenia są przyznawane dla najbardziej zaangażowanych dawców krwi.
 
Reklama
Podczas pikniku będzie można uzyskać wszelkie informacje związane z krwiodawstwem oraz oddać krew w mobilnym punkcie pobierania krwi. Na uczestników wydarzenia czeka wiele atrakcji m.in. strefy dla dzieci i młodzieży z zajęciami plastycznymi, animacjami, konkursami, torami przeszkód i symulatorami. Dorośli będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w strefie bezpiecznej jazdy, gdzie będą czekały na nich symulatory dachowania i zderzeń, crash test oraz alkogogle. Na scenie – występy artystyczne, których zwieńczeniem będą koncerty gwiazd wieczoru: Lao Che i BARANOVSKi.

Piknik potrwa do godziny 22:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miasto szykuje się do rozbudowy szkoły na os. Matysówka

RZESZÓW. Ruszył przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę zespołu szkolno-przedszkolnego na os. Matysówka.

Rzeszów

Wraca temat parkingu dla samochodów przewożących niebezpieczne odpady

RZESZÓW. Urząd Marszałkowski kieruje do ratusza pismo o wydanie opinii nt. umieszczenia parkingu dla samochodów przewożących odpady niebezpieczne na terenie MPGK.

Rzeszów

Jak spędzić ferie na sportowo w Rzeszowie?

RZESZÓW. 13 stycznia ruszają „Ferie na sportowo", zorganizowane przez Zespół Szkół Sportowych w Rzeszowie.

Rzeszów

Kursy komunikacji miejskiej podczas Święta Trzech Króli

RZESZÓW. Dnia 6 stycznia br. (poniedziałek) autobusy kursować będą według świątecznego rozkładu jazdy.

Rzeszów

Sprawcy oszust internetowych z zarzutami. Wyłudzali pieniądze w zamian za dokumenty, których nie dostarczali

RZESZÓW. Pokrzywdzeni dokonywali wpłat ustalonych sum pieniężnych na podane przez sprawców numery kont bankowych. Podejrzani wielokrotnie żądali dodatkowych wpłat.

Rzeszów

Orszak Trzech Króli 2020. Tegoroczną nowością będzie śpiewany scenariusz

RZESZÓW. Hasłem tegorocznego Orszaku Trzech Króli będą słowa kolędy: „Cuda, cuda ogłaszają”. 

Rzeszów

20 najchętniej czytanych artykułów na RESinet.pl w 2019 roku

RZESZÓW. Prezentujemy listę 20-stu najchętniej czytanych artykułów na naszym portalu w 2019 roku.

Rzeszów

Zaginął 22-letni Ukrainiec. Ostatnio mieszkał w Rzeszowie

RZESZÓW. Od 26 grudnia nikomu nie udało się z nim skontaktować.

Reklama