Rzeszów - Poniedziałek, 15.09.2025
Reklama

Psychologiczne rozważania o wczesnej dorosłości. Konferencja na Uniwersytecie Rzeszowskim

Dodano: 12.10.2022 r.

Na zdj. Ośrodek Terapii Cogito / Materiały prasowe
Na zdj. Ośrodek Terapii Cogito / Materiały prasowe
RZESZÓW. W najbliższą sobotę na Uniwersytecie Rzeszowskim odbędzie się konferencja pn. „Relacja vs izolacja” - psychologiczne rozważania o wczesnej dorosłości. Wydarzenie organizują wspólnie Ośrodek Terapii Cogito w Rzeszowie oraz Uniwersytet Rzeszowski. Cały dochód z biletów przeznaczony zostanie na utworzenie grupy terapeutycznej młodzieży.

Jak informuje Ośrodek Terapii Cogito, inspiracją do zorganizowania konferencji jest „nieustanie zwiększająca się liczba młodych osób, wymagających wsparcia psychologicznego, oraz mnogość tematów z którymi spotykają się młode osoby wkraczając w dorosłość”.

Konferencja odbędzie się 15 października od godz. 9:00 w auli Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Rejtana 16 A. Spotkanie kierowane jest nie tylko do specjalistów pracujących z młodzieżą, ale również do młodych dorosłych i ich rodziców oraz osób współpracujących z młodzieżą w placówkach oświatowych. Konferencja będzie okazją do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń dotyczących wpływu obecnych czasów na procesy dorastania, z punktu widzenia psychologii praktycznej.
Reklama
Tematyka wykładów będzie dotyczyła m.in. intymności w związkach, znaczenia izolacji i indywiduacji partnerów w związku czy wpływu troski o własne ciało na związek.

Prelegentami podczas konferencji będą autorytety w Polsce z dziedziny psychologii: Prof. dr hab. Katarzyna Schier, Dr hab. Grzegorz Iniewicz, prof. UJ, Dr hab. Andrzej Łukasik prof. UR, Dr Tomasz Gosztyła, Dr Agnieszka Łaba-Hornecka oraz Mgr Joanna Fularz, dyrektor merytoryczny Ośrodka Terapii Cogito, organizatora konferencji.

Udział w konferencji jest płatny. Bilet kosztuje 100 zł, studenci zapłacą połowę mniej -  50 zł. Rejestracji można dokonać na stronie www.relacjavsizolacja.pl

Cały dochód z biletów przeznaczony zostanie na utworzenie grupy terapeutycznej młodzieży
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Budowa żłobka i przedszkola na os. Przybyszówka za droga dla miasta?

RZESZÓW. Budynek, w którym znajdzie się żłobek i przedszkole ma powstać przy ul. Iwonickiej. Obiekt przyjmie 353 dzieci, jednak na dzień dzisiejszy przetarg na wykonanie inwestycji zostanie najprawdopodobniej unieważniony.

Rzeszów

Rektor UR odwołuje wydarzenia oraz zaleca kwarantannę domową

RZESZÓW. Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Sylwester Czopek wydał kolejne oświadczenie w związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją dotyczącą koronawirusa.

Rzeszów

Związek Gmin PKS ma nowoczesne zaplecze techniczne

Przy bazie PKS w Rzeszowie wybudowano halę zaplecza technicznego wraz z częścią biurowo - socjalną, o powierzchni ponad 1000 m.

Rzeszów

Europejskie Forum Rolnicze w Jasionce odwołane w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa

​Jedno z najważniejszych wydarzeń w branży rolno-spożywczej zostało odwołane w związku z rozprzestrzenianiem się COVID-19. Organizatorzy wydali oświadczenie.

Rzeszów

Policjantka z Rzeszowa pomogła potrąconemu 12-latkowi

RZESZÓW. Będąca przed służbą policjantka z rzeszowskiej komendy udzieliła pomocy 12-letniemu chłopcu, który został potrącony przez samochód na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Rzeszów

Butelkomaty zbyt kosztowne dla miasta

RZESZÓW. Powraca sprawa montażu w mieście automatów na zużyte butelki plastikowe. Tym razem głos w tej sprawie zabrała radna Prawa i Sprawiedliwości.

Rzeszów

Zakończono przebudowę letniego pałacu Lubomirskich

RZESZÓW. Trwające od ponad 5 lat prace konserwatorskie zostały zakończone. Letni pałac Lubomirskich przy al. Pod Kasztanami został ostatecznie odrestaurowany.

Rzeszów

Zmarła kobieta potrącona wczoraj na ul. Lubelskiej

RZESZÓW. Nie udało się uratować życia kobiety potrąconej wczoraj na przejściu dla pieszych na ul. Lubelskiej. Pomimo podjętych działań przez lekarzy, kobieta zmarła dziś w nocy w szpitalu.

Reklama