Rzeszów - Czwartek, 13.11.2025
Reklama

Rada Miasta Rzeszowa ma dwie nowe radne

Dodano: 15.01.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Od 1 stycznia integralną częścią Rzeszowa stały się dwa sołectwa: Miłocin i Matysówka. W związku z tym w radzie miasto pojawiły się dwie nowe radne.

Nowymi członkiniami Rady Miasta Rzeszowa zostały Danuta Szyszka i Krystyna Stachowska. Obie panie choć w wyborach startowały z list Prawa i Sprawiedliwości, w rzeszowskiej Radzie reprezentować będą klub Rozwój Rzeszowa.

„Od wielu lat byłam inicjatorem grupy starającej się o przyłączenie naszej miejscowości Matysówka do Rzeszowa, w związku z czym zależy nam na tym, żeby nasze osiedle rozwijało się” – wyjaśniała Krystyna Stachowska.

Już dziś wiemy o jakie inwestycje radna reprezentująca Matysówkę będzie zabiegać, mowa o rozbudowie szkoły, dróg oraz budowie chodników, a w dalszej perspektywie mały ośrodek zdrowia.

„Główna droga przebiegająca przez naszą miejscowość jest w opłakanym stanie. Nie mamy w ogóle chodników, to jest nasza pierwsza główna bolączka.. Druga inwestycja, na której nam mega zależy to nasza szkoła, które jest już szkołą bardzo mało. Nie ma w niej warunków do tego, żeby uczęszczały do niej wszystkie dzieci z naszej dzielnicy. Marzy nam się też mały ośrodek zdrowia” – dodaje Stachowska.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska utworzyła specjalną grupę na Facebooku dla kandydatów na studia

RZESZÓW. 1 lipca Politechnika Rzeszowska rozpoczęła rekrutację elektroniczną na studia. Przyszli studenci mogą wybierać spośród 30 kierunków studiów na 7 wydziałach. 

Rzeszów

Prawoskręt na ul. Słowackiego po raz... trzeci

RZESZÓW. To już trzecie podejście władz miasta do przetargu na budowę prawoskrętu z ul. Słowackiego w kierunku ul. Szopena. Czy tym razem uda się znaleźć wykonawcę?

Rzeszów

Kamienica przy al. Piłsudskiego w posiadaniu dewelopera

RZESZÓW. 30 czerwca br. ukazało się oficjalne zarządzenie, w którym ustala się, że budynek przy ul. Piłsudskiego 5 zostanie użyczony na czas nieoznaczony na rzecz Developres Sp. z o.o.

Rzeszów

Poszukiwania 12-latka zakończone sukcesem

RZESZÓW. Matka zgłosiła zaginięcie 12-letniego syna, bo tym jak ten wyszedł wieczorem z domu, a jego nieobecność przedłużała się. Chłopaka szukała Policja.

Rzeszów

Ruszyła II tura rekrutacji w WSPiA

RZESZÓW. 20 lipca 2020 r. w WSPiA rozpoczęła się II tura rekrutacji kandydatów na studia w roku akademickim 2020/2021.

Rzeszów

Modernizacja ul. Lisa Kuli. Miasto wybrało wykonawcę

RZESZÓW. Nieco ponad 1 mln zł będzie kosztował remont ul. Lisa Kuli. Prace potrwają do końca wakacji.  

Rzeszów

Ciąg dalszy walki z komarami i kleszczami w Rzeszowie

​RZESZÓW. W dniach 21 i 22 lipca od godz. 19:00 w Rzeszowie przeprowadzony zostanie drugi zabieg zwalczania komarów i kleszczy. Pierwsza akcja odbyła się na przełomie czerwca i lipca.

Rzeszów

Rzeszowski oddział ZUS organizuje dyżur dot. emerytur

RZESZÓW. Rzeszowski Oddział ZUS organizuje kolejny telefoniczny dyżur ekspercki. Tym razem dot. emerytur.

Reklama