Rzeszów - Sobota, 20.09.2025
Reklama

Radni PiS chcą planu zagospodarowania dla terenów przy rzece Wisłok

Dodano: 20.02.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Czy radni przyjmą projekt uchwały mówiący o utworzeniu Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla terenów pomiędzy ul. Podwisłocze i rzeką Wisłok? Dowiemy się w najbliższy wtorek.

O tym jak wygląda zagospodarowanie przestrzeni w Rzeszowie chyba żadnemu z mieszkańców miasta nie trzeba przypominać. Wola dewelopera jest wciąż na piedestale i w walce z nią estetyka schodzi na drugi plan.

W sprawie ponownie interweniują radni Prawa i Sprawiedliwości. Ponownie, gdyż już w 2018 roku Rada Miasta Rzeszowa przyjęła podobny projekt uchwały, który notabene również zaproponowało PiS. Cała sprawa dotyczy przestrzeni pomiędzy ul. Podwisłocze a rzeką Wisłok. Od czasu przyjęcia projektu niewiele jednak się dzieje. 
Reklama
W projekcie uchwały, który będzie jednym z tematów na kolejnej sesji Rady Miasta (25 lutego), radni PiS apelują o utworzenie na tej przestrzeni atrakcyjnych terenów publicznej zieleni. Zwracają się również do prezydenta Rzeszowa, aby ten jak najszybciej uchwalił Miejscowy Plan Zagospodarowanie Przestrzennego dla ww. obszaru.

„Położony w centrum miasta ww. obszar stanowi jeden z najbardziej atrakcyjnych terenów w naszym mieście, dlatego powinien być przedmiotem szczególnej uwagi ze strony władz miasta. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego wydaje się być w tej chwili jedynym skutecznym rozwiązaniem” – tłumaczą radni w uzasadnieniu do projektu uchwały.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Akademia 50+. Rekrutacja na kolejny rok akademicki

RZESZÓW. To już trzynasta edycja Akademii 50+ działającej przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. W nowym roku akademickim na słuchaczy czeka wiele ciekawych propozycji.

Rzeszów

Seniorzy otrzymali kolejne "opaski życia"

RZESZÓW. Kolejnych 158 seniorów otrzymało „opaski życia”. Urządzenia przekazano w ramach programu ,,Korpus Wsparcia Seniorów’’ który realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie.

Rzeszów

"This is Slovakia" - wystawa z okazji 30-lecia powstania Republiki Słowackiej

RZESZÓW. W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie otwarto wystawę „Did you know? This is Slovakia”. Ekspozycja została przygotowana z okazji 30-lecia powstania Republiki Słowackiej.

Rzeszów

Rusza rozbudowa ul. Wołyńskiej na osiedlu Kotuli

​RZESZÓW. Inwestycję zrealizuje firma Strabag, która jest już na placu budowy.

Rzeszów

Dzień bez samochodu. Bezpłatna komunikacja miejska

RZESZÓW. W Rzeszowie jak i w wielu innych polskich i europejskich miastach trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Jest to kampania Komisji Europejskiej podnosząca świadomość na temat zrównoważonej mobilności miejskiej.

Rzeszów

Nowy mural upamiętniający Tadeusza Nalepę [ZDJĘCIA]

RZESZOW. Malowidło powstało na ścianie o powierzchni 210 m2, na budynku przy ulicy Hetmańskiej 43. To właśnie w tym bloku Tadeusz Nalepa mieszkał w latach 1945 – 1955.

Rzeszów

Nowy parking przy lotnisku w Jasionce już otwarty

RZESZÓW/JASIONKA. Parking przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka zyskał dodatkowe 458 miejsc. Tym samym pojemność dotychczasowego zwiększyła się o ponad 50 procent.

Rzeszów

Tydzień Mobilności w Rzeszowie. Na Placu Farnym zamknięto część parkingu

RZESZÓW. Parklet zamiast samochodów, strefy dla dzieci zamiast parkingów, poezja na przystankach MPK i bezpłatna komunikacja miejska – to część atrakcji, jakie przygotowano w Rzeszowie ramach akcji.

Reklama