Rzeszów - Środa, 17.09.2025
Reklama

Radni PiS wnioskują o rozbudowę sześciu skrzyżowań

Dodano: 23.01.2019 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Na najbliższą sesję Rady Miasta, radni Prawa i Sprawiedliwości przygotowali projekt uchwały, mówiący o przebudowie sześciu skrzyżowań: „to krok w kierunku usprawnienia organizacji ruchu w mieście”.

Już w najbliższy wtorek odbędzie się VI sesja Rady Miasta Rzeszowa. Jednym z punktów obrad jest projekt uchwały dotyczący rozbudowy kilku skrzyżowań, wniesiony przez klub radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Wg. projektu, radni „ustalają kierunki działania dla prezydenta Rzeszowa”, które polegają na rozbudowie sześciu skrzyżowań w mieście. Projekt uchwały uwzględnia prace jakie należy wykonać na każdym z nich. Chodzi o:
 
  1. wykonanie pasa do skrętu w prawo na skrzyżowaniu ul. Robotniczej z al. Sikorskiego wraz z dodatkowym pasem włączenia się do ruchu na al. Sikorskiego,
  2. wykonanie dodatkowego pasa włączenia się do ruchu na ul. Armii Krajowej z pasa do skrętu w prawo od al. Sikorskiego,
  3. wykonanie dodatkowego pasa włączenia się do ruchu na ul. Batalionów Chłopskich z pasa do skrętu w prawo od ul. Staroniwskiej,
  4. wykonanie dodatkowego pasa włączenia się do ruchu na al. Witosa z pasa do skrętu w prawo od ul. Krakowskiej,
  5. wykonanie dodatkowego pasa włączenia się do ruchu na ul. Armii krajowej z pasa do skrętu w prawo od ul. Paderewskiego,
  6. wykonanie dodatkowego pasa włączenia się do ruchu na ul. Warszawskiej z pasa do skrętu w prawo od ul. Staromiejskiej.
 
„Rozbudowa istniejących skrzyżowań według niniejszej uchwały to krok w kierunku usprawnienia organizacji ruchu w mieście. Wskazane działania powinny mieć korzystny wpływ na poprawę płynności poruszania się w niektórych rejonach miasta” – czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.
Reklama
O tym, czym pomysł PiS zostanie zaakceptowany przez pozostałych radnych dowiemy się 29 stycznia.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów i Sędziszów Młp., to jedyne miasta na Podkarpaciu, gdzie nie ubywa mieszkańców

RZESZÓW, PODKARPACIE. W województwie podkarpackim niewiele ponad 40 procent ludności mieszka w miastach. 

Rzeszów

XIV Podkarpackie Targi Ślubne. Ponad 80 wystawców w G2A Arena

RZESZÓW. W programie m.in: pokazy mody ślubnej i wieczorowej, fryzjersko-kosmetyczny show i atrakcyjne nagrody dla zwiedzających.

Rzeszów

Nowi najemcy w CH Plaza Rzeszów. Otwarto nowy korytarz

RZESZÓW. 315 mkw powierzchni zajęła nowa drogeria Hebe otwarta w CH Plaza Rzeszów.

Rzeszów

Zatrucie tlenkiem węgla. 48-latkowi pomógł brat

RZESZÓW. Przed nami okres jesienno-zimowy, a co się z tym wiąże kolejny sezon grzewczy. 

Rzeszów

Ostatni test siatkarzy Resovii przez startem sezonu

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii kończą serię gier kontrolnych przed nowym sezonem w PlusLidze. 

Rzeszów

Otwarcie nowego marketu remontowo-budowlanego w mieście

RZESZÓW. Leroy Merlin otwiera swój 65. sklep w Polsce. 

Rzeszów

Unieważniono przetarg dot. systemu monitorującego bezpieczeństwo na skrzyżowaniach

RZESZÓW. Mowa o inteligentnym systemie rejestrującym przejazd przez skrzyżowania na czerwonych świetle wraz z rejestracją i analizą danych.

Rzeszów

Jezdnia na ul. Kochanowskiego będzie miała trzy pasy ruchu

RZESZÓW. Przetarg ma ruszyć w przyszłym roku.

Reklama