Rzeszów - Niedziela, 01.06.2025
Reklama

Radni zdecydowali: Będzie "Park Niezapominajki"

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Teren zielony na osiedlu im. Franciszka Kotuli, w rejonie hipermarketu B1, będzie nosił nazwę „Park Niezapominajki”.  

Na wniosek Rady Osiedla Kotuli, teren zielony zlokalizowany pomiędzy ulicami Wiktora i Wyspiańskiego, nieopodal centrum handlowego i hipermarketu B1, będzie nosił nazwę „Park Niezapominajki”. Radni jednogłośnie zdecydowali o przyjęciu uchwały.

Pomysł na nazwę tego terenu związany jest z jego historią przed zagospodarowaniem, kiedy to rosły na nim niezapominajki i kaczeńce.

„Nazwa „Park Niezapominajki” ma swoje historyczne uzasadnienie, gdyż w latach poprzedzających jego zagospodarowanie na tym terenie znajdowała się łąka z ciekiem wodnym, przy którym rosły kwiaty typowe dla polskich łąk i torfowisk: niezapominajki, kaczeńce.” - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

„Park Niezapominajki” ma również pełnić funkcję edukacyjną i proekologiczną. Jego nazwa „ma być zachętą dla dzieci i młodzieży z pobliskich szkół i przedszkoli, do zainteresowania ich ekologią”. Dzieci mogłyby w nim sadzić niezapominajki oraz spotykać się z okazji Święta Polskiej Niezapominajki, obchodzonego 15 maja.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Prace na ul. Matysowskiej wydłużone o jeden dzień

RZESZÓW. W czwartek na ul. Matysowskiej w Rzeszowie kontynuowane będą prace przy układaniu nawierzchni. W związku z tym nadal obowiązywać będzie zmieniony rozkład jazdy autobusów komunikacji publicznej.

Rzeszów

Rzeszów to MY. Oto kolejne pomysły mieszkańców na mikroinnowacje w mieście

RZESZÓW. Ogrody deszczowe, zielona wiata rowerowa i altana edukacyjna – to trzy mikroinnowacje zgłoszone przez mieszkańców Rzeszowa, które wybrano do realizacji w ramach kolejnej edycji programu „Rzeszów to MY”.

Rzeszów

Kolejna akcja znakowania rowerów w Rzeszowie

RZESZÓW. Najbliższa akcja znakowania rowerów odbędzie się 17 sierpnia. 

Rzeszów

W dniach 16 i 17 sierpnia zamknięte odcinki ul. Matysowskiej

RZESZÓW. Zaplanowany pierwotnie na 11 i 12 sierpnia ostatni etap prac przy rozbudowie ulicy Matysowskiej, został przesunięty na 16 i 17sierpnia.

Rzeszów

Święto Wojska Polskiego i piknik wojskowy w Rzeszowie

RZESZÓW. Oprócz pokazu sprzętu wojskowego i poczęstunku żołnierską grochówką na uczestników pikniku czekać będzie wiele atrakcji.

Rzeszów

W sobotę motoryzacyjne święto na Podpromiu i zbiórka charytatywna

RZESZÓW. 13 sierpnia na parkingu Podpromie odbędzie się piknik motoryzacyjny Super Car Weekend połączony ze zbiórką charytatywną

Rzeszów

Utrudnienia w związku z przebudową zatok autobusowych

RZESZÓW. Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, w najbliższych dwóch tygodniach, na trzech rzeszowskich ulicach wystąpią utrudnienia w ruchu w związku z przebudową zatok autobusowych.

Reklama