Rzeszów - Niedziela, 12.07.2026
Reklama

Ranił nożem syna konkubiny. Mieszkaniec Rzeszowa aresztowany na trzy miesiące

Dodano: 09.07.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. 35-letni mieszkaniec Rzeszowa, który ranił nożem 23-latka, spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie tymczasowym. Napastnikowi grozi kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Dyżurny miejski otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie z raną kłutą, który potrzebuje pomocy. Ranny 23-latek znajdował się na al. Kopisto. Szczegóły zdarzenia przekazała rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

- Policjanci, którzy pojechali na wezwanie, na miejscu zastali zespół ratownictwa medycznego, który udzielał pomocy rannemu 23-latkowi. Jak ustalili funkcjonariusze, niedługo wcześniej, podczas sprzeczki słownej, do której doszło pod jednym z bloków na ul. Paderewskiego, konkubent jego matki miał go ranić ostrym narzędziem w okolicę klatki piersiowej. Ranny 23-latek został przewieziony do szpitala – poinformowała podkomisarz Magdalena Żuk, oficer prasowy komendanta miejskiego.

Reklama

Policjanci udali się pod wskazany adres, gdzie zatrzymali 35-letniego mężczyznę podejrzewanego o atak. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu – miał blisko 1,7 promila. Po zatrzymaniu trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Funkcjonariusze z komisariatu na Nowym Mieście zebrali materiał dowodowy w sprawie i przekazali go do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów.

W poniedziałek, Sąd Rejonowy przychylił się do wniosku prokuratora o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. 35-letni mieszkaniec Rzeszowa najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie tymczasowym. Za popełnione przestępstwo grozi kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Komunikacja miejska. Nowe przystanki na żądanie

RZESZÓW. Od 1 maja lista przystanków na żądanie w Rzeszowie zwiększy się o 116 kolejnych (w tym 8 poza miastem). Dla 12 przystanków przywrócony zostanie status przystanku „stałego”.

Rzeszów

Szkoła Podstawowa nr 12 w Rzeszowie odnowiona

RZESZÓW. W budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie odnowione zostały sale lekcyjne, świetlica oraz inne pomieszczenia. Renowacja była możliwa dzięki środkom przekazanym miastu przesz Fundację Leroy Merlin.

Rzeszów

Rozbudowa stadionu na os. Przybyszówka. Powstaną m.in. zadaszone trybuny

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na rozbudowę boiska piłkarskiego przy ul. Stadionowej w Rzeszowie. Powstaną m.in. dwie zadaszone trybuny. Zadanie będzie realizowane w ramach RBO.

Rzeszów

Więcej policjantów na drogach. Ruszyły działania "Majowy weekend 2024"

PODKARPACIE. Policjanci rozpoczęli działania związane z długim weekendem majowym. Na drogach regionu będzie więcej policyjnych patroli. Mundurowi zadbają m.in. o płynność ruchu i bezpieczeństwo podróżujących. Tegoroczna akcja potrwa do 6 maja.  

Rzeszów

Podkarpacki Bazarek. Znamy harmonogram na cały rok

RZESZÓW. Wędliny, sery, soki, owoce, warzywa czy rękodzieło to tylko niektóre z produktów, jakie można nabyć na Podkarpackim Bazarku.

Rzeszów

Rzeszów świętuje 20 lat Polski w Unii Europejskiej. Urodzinowy tort na rynku

RZESZÓW. 1 maja 2024 r. Rzeszów będzie świętował 20 lat Polski w Unii Europejskiej. Z tej okazji na rzeszowskim Rynku pojawi się m.in. słodki poczęstunek w postaci tortu. Wydarzenie rozpocznie się w...

Rzeszów

Strażacy z OSP Pogwizdów Nowy otrzymają nowy pojazd

RZESZÓW. Ochotnicza Straż Pożarna z osiedla Pogwizdów Nowy w Rzeszowie otrzyma nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. - Nadwyżkę pieniędzy, którą będziemy mieli po zakupie tego samochodu, przeznaczymy na dosprzętowienie i umundurowanie naszych strażaków z...

Rzeszów

Mieszkaniec Rzeszowa stracił 50 tys. zł. Myślał, że rozmawia z pracownikiem banku

RZESZÓW. 24-letni mieszkaniec Rzeszowa został oszukany przez osobę podającą się za pracownika banku. Mężczyzna stracił swoje oszczędności w wysokości 50 tys. zł.

Reklama