Rzeszów - Środa, 10.09.2025
Reklama

Ranking Business Insider. Rzeszów w czołówce miast, w których żyje się najlepiej

Dodano: 25.02.2025 r. / Redakcja

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia zanotowała wysoki awans w najnowszym rankingu najlepszych miast do życia w Polsce. Rzeszów zajął drugie miejsce, wyprzedzając takie miasta jak, min. Gdańsk, Łódź czy Katowice.

W najnowszym rankingu Business Insidera, porównano 16 polskich miast, po jednym z każdego województwa. Pod uwagę brano trzy kluczowe wskaźniki ekonomiczne oraz trzy aspekty pozafinansowe. „Wzięliśmy pod lupę liczby dotyczące bezrobocia, wynagrodzeń i cen mieszkań z drugiej ręki. Dodatkowo porównaliśmy istotne dla ogólnego zadowolenia z życia aspekty, takie jak: dostęp do lekarzy, przestępczość i jakość powietrza” – tłumaczą twórcy rankingu.

Porównywane dane opisują sytuację miast na koniec 2024 roku i pochodzą z oficjalnych źródeł takich jak np. Główny Urząd Statystyczny, Narodowy Fundusz Zdrowia, Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.

Reklama

Na pierwszym miejscu, wśród miast, w których żyje się najlepiej uplasował się Poznań. Tuż za nim znalazł się Rzeszów, zajmując drugą pozycję. W porównaniu z poprzednim rankingniem, jest to awans z piątego miejsca. - Nasze miasto od Poznania dzielił jedynie jeden punkt – podkreśla Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Za Rzeszowem znalazły się m.in. Gdańsk, Łódź, Katowice i Kraków.

- Bardzo cieszę się, że nasze miasto zostało tak wysoko ocenione w rankingu jakości życia. Jest to efekt intensywnych działań na wielu polach i sukces nas wszystkich – mieszkańców Rzeszowa. Nie zatrzymujemy się i będziemy działali dalej wprowadzając kolejne inicjatywy, dzięki którym rzeszowianom będzie żyło się jeszcze lepiej – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W rzeszowskim oddziale NFZ stanął samoobsługowy kiosk profilaktyczny

RZESZÓW.  Stanowisko ds. profilaktyki zostało rozbudowane o samoobsługowy punkt, w którym można już wykonywać badania określające ryzyko zachorowania na choroby cywilizacyjne.

Rzeszów

Podwyżki dla miejskich urzędników

RZESZÓW. Od grudnia br. Ratusz wprowadza podwyżki dla najmniej zarabiających oraz najbardziej zaangażowanych pracowników urzędu i jednostek organizacyjnych.

Rzeszów

Jechał przez miasto ponad 140 km/h. Był pod wpływem alkoholu

RZESZÓW. 143 km/h to prędkość bmw pędzącego wczoraj ulicą Sikorskiego, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. 21-letni kierowca auta był pod wpływem alkoholu, a samochód miał niesprawne hamulce.

Rzeszów

Fundacja Felineus znów walczy o "zwierzakobusa"

Do 16 grudnia można wesprzeć fundację Felineus w jej staraniach o otrzymanie  zwierzakobusa, specjalnego pojazdu do przewożenia chorych czworonogów. Wystarczy złotówka.

Rzeszów

Powstaje Społeczna Rada Sportu. To organ doradczy prezydenta

RZESZÓW. Kilkudziesięciu społeczników, działaczy i sportowców wzięło udział w piątkowym spotkaniu organizacyjnym Społecznej Rady Sportu w Rzeszowie. Pierwsze posiedzenie rady planowane jest na styczeń.

Rzeszów

W poniedziałki ZUS otwarty krócej

​RZESZÓW. Od dziś w poniedziałki placówki ZUS będą otwarte do 17, o godzinę krócej niż do tej pory. Zmiana ma obowiązywać do końca marca. W pozostałe dni obsługa klientów będzie odbywać bez...

Rzeszów

W weekend kolejna akcja szczepień

RZESZÓW. W najbliższą sobotę i niedzielę na terenie Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się kolejna akcja szczepień przeciw COVID-19.

Rzeszów

#SadzimyRzeszów. W sobotę kolejny spacer z prezydentem Fijołkiem

RZESZÓW. Podczas niedawnego spaceru z prezydentem Fijołkiem, w ramach akcji #SadzimyRzeszów, mieszkańcy wskazali 25 miejsc, w których pojawią się drzewa. Kolejny spacer już w najbliższą sobotę.

Reklama