Rzeszów - Wtorek, 11.11.2025
Reklama

Ratusz jest zainteresowany autobusami napędzanymi wodorem

Dodano: 30.09.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Władze miasta wybierają się w podróż do Londynu. Jednym z celów wizyty mają być rozmowy na temat napędu wodorowego.

Po monorailu i autonomicznych pojazdach, które miałyby kursować pomiędzy Dworcem PKP i Dworcem Lokalnym, władze miasta mają kolejne pomysły na innowacje: „Najbliższy wyjazd będzie do Londynu, m.in. będziemy chcieli oglądać tam autobusy napędzane wodorem” – wyjaśniał Tadeusz Ferenc, prezydent miasta Rzeszowa, podczas poniedziałkowego spotkania z dyrektorami instytucji miejskich.

Jak wiadomo, po każdej takiej wizycie możemy spodziewać się deklaracji prezydenta, że w przyszłości ratusz może dążyć do wprowadzenia takiego rozwiązania w stolicy województwa podkarpackiego.

Przypomnijmy, że serwis należący do grupy Euronews zaliczył Rzeszów jak i Londyn do grona czterech europejskich liderów w dziedzinie ekologicznego transportu. Stolice innowacji wyróżniono za przystanki solarne, natomiast Londyn za projekt wprowadzenia do 2020 roku piętrowych autobusów napędzanych wodorem. Być może fakt przyznania wyróżnienia stanowił dla władz miasta Rzeszowa pretekst do podjęcia rozmów w temacie komunikacji.
Reklama
Sprawa napędu wodorowego została również poruszona podczas ubiegłorocznego Kongresu 590, gdzie spółka H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych przystąpiła do porozumienia PKP Cargo S.A. i Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) w sprawie budowy lokomotywy wodorowej.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

52 studzienki kanalizacji deszczowej do wymiany. Zastąpią je włazy samopoziomujące

RZESZÓW. Ruszył przetarg dotyczący wymiany tradycyjnych studzienek na włazy samopoziomujące. 

Rzeszów

Uchwała krajobrazowa w Rzeszowie jeszcze w tym roku? Urzędnicy miejscy mają taki plan

RZESZÓW. Biuro Rozwoju Miasta Rzeszowa rozpoczęło prace nad wprowadzeniem tzw. uchwały krajobrazowej, ograniczającej chaos reklamowy na terenie miasta. Projekt uchwały ma być przyjęty jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Niebawem rozpocznie się rekrutacja do szkół i przedszkoli miejskich [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. Miasto przygotowało harmonogram postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli i szkół podstawowych.

Rzeszów

Żona zleciła zabójstwo swojego męża. Sprawą zajmuje się CBŚP w Rzeszowie

RZESZÓW. Powodem takiego zachowania miał być wieloletni konflikt rodzinny.

Rzeszów

Wypadek na A4. Zablokowany pas ruchu w kierunku Krakowa

RZESZÓW. Na odcinku autostrady A4 pomiędzy Rzeszowem i Sędziszowem Młp. doszło do zderzenia dwóch pojazdów. 

Rzeszów

Jedna ze świątecznych iluminacji ma szansę zostać w mieście na dłużej

RZESZÓW.  Miasto negocjuje z formą Multidekor wykup napisu.

Rzeszów

Policjantki wsparły „Rzeszowski Klub Amazonek. Na konto stowarzyszenia wpłynęło 12 tys. zł

RZESZÓW. „Kobiety Kobietom” - kalendarz na 2020 rok - podbił serca darczyńców z całej Polski.

Reklama