Rzeszów - Wtorek, 10.06.2025
Reklama

Ratusz ponownie ogłasza przetarg na projekt rozbudowy ul. Staroniwskiej

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Ratusz zdecydował się na poszerzenie ulicy Staroniwskiej. 23 kwietnia ruszył kolejny przetarg na opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej. Projekt ma być gotowy do 30 października 2020 roku. Poprzedni przetarg unieważniono, powodem takiej decyzji była proponowana przez wykonawcę kwota.

Ulica Staroniwska będzie wyremontowana w całości od al. Batalionów Chłopskich do granicy miasta. Łącznie mówimy o długości ok. 2,4 km.

Inwestycja wiąże się m.in. z przebudową skrzyżowania z al. Batalionów Chłopskich i al. Wincentego Witosa wraz z przebudową wlotu ulicy Staroniwskiej.

Dodatkowo zbudowane zostaną zatoki autobusowe, ponieważ aktualnie autobusy komunikacji miejskiej zatrzymują się na drodze, tamując jednocześnie ruch.

Zakres opracowania obejmuje również budową dwustronnego chodnika o szerokości 2 m, jednostronnej i dwukierunkowej ścieżki rowerowej o szerokości 2,5 m.

W Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta Rzeszów na rozbudowę ww. ulicy Ratusz do 2027 roku planuje przeznaczyć 15,3 mln zł. Termin składania ofert na projekt mija 27 maja br. 

Przypomnijmy, że poprzedni przetarg został unieważniony 29 stycznia, gdyż wykonawca zgłosił ofertę, która przekraczała próg finansowy jaki wyznaczyło miasto.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tadeusz Ferenc odebrał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Otrzymał go z rąk Konrada Fijołka, podczas uroczystości 668-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa

Rzeszów

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy w Tyczynie

TYCZYN. Ponad 2 promile miał 53-letni kierowca opla, którego w Tyczynie ujęli świadkowie. Okazało się, że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i poszukiwany jest do odbycia kary.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska ma nowy symulator spawalniczy oparty na technologii VR

RZESZÓW. W Laboratorium Spawalnictwa Katedry Odlewnictwa i Spawalnictwa na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa zostało uruchomione nowe stanowisko do realizacji zajęć dydaktycznych wyposażone w symulator spawalniczy. 

Rzeszów

Wypadek w Krasnem. Zderzyły się dwa peugeoty

RZESZÓW. Po godz. 11:00 na DK 94 w Krasnem zderzyły się dwa samochody. Kierowca jednego z nich był pijany. 

Rzeszów

Na osiedlu Miłocin powstaną tereny rekreacyjne

RZESZÓW. Miasto zakupiło działki o powierzchni 54 arów na osiedlu Miłocin – Św. Huberta. Teren, którym interesowała się firma deweloperska zostanie w całości przeznaczony na cele rekreacyjne.

Rzeszów

Tragedia w Trzebosi. 35-letnia kobieta zatruła się czadem

RZESZÓW. 35-letnia kobieta jest kolejną ofiarą tlenku węgla w regionie. Od początku sezonu grzewczego na Podkarpaciu, na sutek zatrucia czadem zmarło 3 osoby.

Rzeszów

Rewitalizacja parku na osiedlu Zalesie

RZESZÓW. Blisko 3-hektarowy park przy ul. Wieniawskiego na osiedlu Zalesie, doczeka się w końcu odnowy. 

Rzeszów

Inwestycja drogowa na osiedlu Drabinianka

RZESZÓW. Miasto wybrało wykonawcę dokumentacji projektowej dla rozbudowy ul. Jachowicza oraz budowy nowej drogi, która połączy ją z ul. Kwiatkowskiego.

Reklama